• Články
  • Internet
  • Mapy
  • Recepty
Štvrtok, 1.5.2025Dnes je Sviatok práce
11°Bratislava

Počet ľudí so syfilisom stúpol, majú ho skôr muži

  • 10:27 03.09.2017
  • Bratislava
Počet ľudí so syfilisom stúpol, majú ho skôr muži

Počet ľudí so syfilisom na Slovensku pribúda.

Vlani ho malo 362 ľudí (238 mužov, 124 žien), oproti predchádzajúcemu roku je to nárast o 21 percent. Vyplýva to z dát Národného centra zdravotníckych informácií (NCZI).

Ochorenie najviac trápilo 15- až 24-ročných, najvyšší počet pacientov nahlásili lekári v Bratislavskom a Košickom kraji, najmenej v Banskobystrickom a Prešovskom kraji.

Kvapavku malo minulý rok 280 pacientov, viac mužov (210) ako žien (70). „V porovnaní s predchádzajúcim rokom počet takto chorých klesol, a to o 19 percent,“ uvádza NCZI. Ochorenie najčastejšie diagnostikovali u 25- až 34-ročných. Najvyšší počet pacientov nahlásili v Bratislavskom a Trnavskom kraji, najmenší v Prešovskom a Banskobystrickom kraji. Popri syfilise a kvapavke nahlásili lekári aj 1109 iných, prevažne sexuálne prenosných chorôb, najčastejšie to však boli iné sexuálne prenášané chlamýdiové choroby (858).

Zdroj: Info.sk, TASR, Foto: TASR
Najnovšie v kategóriiViac článkov
EK: Kvalita života na Slovensku sa od vstupu do EÚ výrazne zlepšila

EK: Kvalita života na Slovensku sa od vstupu do EÚ výrazne zlepšila

DNES - 8:20Domáce

Kvalita života na Slovensku sa od vstupu do Európskej únie výrazne zlepšila.

Roman Michelko: Matovič mandát nedokončil, za Fica predčasné voľby neboli nikdy

Roman Michelko: Matovič mandát nedokončil, za Fica predčasné voľby neboli nikdy

DNES - 7:10Domáce

Na rozdiel od Igora Matoviča, ktorý nedokázal predísť predčasným voľbám, hoci mal na začiatku vládnutia viac ako 90 poslancov, počas vládnych koalícií pod vedením Roberta Fica predčasné voľby neboli ešte nikdy.

PS: Nová nemocnica je na úrovni vzdušného zámku

PS: Nová nemocnica je na úrovni vzdušného zámku

VČERA - 20:26Domáce

Nová národná nemocnica je, tak ako naposledy, len na úrovni vzdušného zámku. Problémom nemocnice je aj jej výstavba cez Ministerstvo obrany SR.

Pri frekventovanej ceste našli telo muža

Pri frekventovanej ceste našli telo muža

VČERA - 19:39Domáce

K úmrtiu muža malo dôjsť pred niekoľkými dňami.

Blanár: Vláda bude naďalej suverénne presadzovať záujmy SR aj pôvodné hodnoty EÚ

Blanár: Vláda bude naďalej suverénne presadzovať záujmy SR aj pôvodné hodnoty EÚ

VČERA - 19:38Domáce

Vláda SR bude naďalej suverénne presadzovať a obhajovať národnoštátne záujmy SR, ale rovnako pôvodné hodnoty, na ktorých bola Európska únia založená.