Tornáda v Mississippi a Alabame zničili desiatky budov
- 11:00 11.02.2013
- TUPELO

Séria silných tornád, ktorá zasiahla niekoľko okresov v amerických štátoch Mississippi a Alabama, zranila najmenej desať ľudí a zničila desiatky budov vrátane Univerzity Južného Mississippi.
Živel udrel v nedeľu podvečer miestneho času. Podľa meteorologickej služby zasiahlo Mississippi v tú istú dobu tri tornáda a susednú Alabamu až sedem tornád.
V meste Petal v Mississippi bolo zničených asi 100 domov vrátane počítačového obchodu, ktorý zostal v troskách. Nikto neutrpel vážne zranenie, dve osoby však museli hospitalizovať. Desiatky domácností zostali bez elektrickej energie.
Tornádo vážne poškodilo aj niekoľko budov univerzity v meste Hattiesburg a futbalový štadión miestnej strednej školy. Ďalších 46 domov zničil tento živel v alabamskom meste Clark. V štyroch okresoch Mississippi vyhlásili úrady stav ohrozenia.

Talianska vláda chce, aby rodičia schvaľovali deťom účasť na sexuálnej výchove
Talianska vláda predložila do parlamentu návrh zákona vyžadujúci, aby rodičia písomne odobrovali účasť detí na hodinách sexuálnej výchovy, ktoré v školách v tejto prevažne katolíckej krajine nie sú povinné.

Lavrov: Rusko plánuje posilniť ekonomické vzťahy s Dominikánskou republikou
Rusko plánuje posilniť svoje ekonomické a obchodné vzťahy s Dominikánskou republikou.

USA s Ukrajinou podpísali dohodu o nerastných surovinách
Spojené štáty a Ukrajina podpísali dohodu o nerastných surovinách. USA poskytne prednostný prístup k novým zákazkám v oblasti ukrajinských prírodných zdrojov.

Kallasová: EÚ pripravuje plán B pre prípad, že USA odídu z rokovaní o Ukrajine
Európska únia pripravuje plán B, ako zachovať sankcie uvalené na Rusko za jeho inváziu na Ukrajinu, pre prípad, že Spojené štáty upustia od mierových rokovaní a budú sa snažiť o zblíženie s Ruskom.

Bielorusko udelí amnestiu tisícom väzňov, tí politickí medzi nimi nebudú
Bielorusko schválilo návrh zákona, na základe ktorého pri príležitosti 80. výročia konca druhej svetovej vojny udelí amnestiu tisícom väzňov.