Lietadlo EasyJetu pristálo núdzovo v Nemecku pre "podozrivý rozhovor"
- 6:11 11.06.2017
- Berlín

Pilot letu spoločnosti EasyJet z Ľubľany do Londýna so 151 pasažiermi na palube v sobotu večer núdzovo pristál na letisku Kolín-Bonn po tom, čo sa dozvedel o "podozrivom rozhovore" v lietadle.
Jedna z cestujúcich totiž nahlásila palubnému personálu, že začula troch mužov, ako rozoberajú „teroristické témy“. Ďalší pasažieri to však na výsluchoch nepotvrdili.
Cestujúci z lietadla vystúpili pomocou núdzových šmýkačiek a následne ich všetkých skontrolovala polícia.
Spomínaných troch mužov - občanov Spojeného kráľovstva vo veku 31, 38 a 48 rokov - zatkli a vypočuli. Nakoniec ich však prepustili bez vznesenia obvinení.
„V súčasnosti predpokladáme, že nehrozilo reálne nebezpečenstvo,“ citovala agentúra DPA hovorcu letiska Kolín-Bonn.
Polícia lietadlo po vyprázdnení prehľadala, žiadne stopy po výbušnine však nenašla. Zároveň kontrolovanou explóziou zneškodnila plecniak patriaci najstaršiemu zo zadržaných Britov, keďže sa zdalo, že sa v ňom nachádzajú káble. Neskôr sa ukázalo, že ide o nabíjacie káble s adaptérmi.
Trojica mala okrem toho v batožine knihu s názvom Kill (Zabiť) s vyobrazením zbrane, ktorá tiež vzbudila pozornosť.
Prílety aj odlety na letisku Kolín-Bonn boli zastavené viac ako tri hodiny. Incident si vyžiadal zrušenie dvoch a odklon 17 letov, 20 letov meškalo.

Kardináli vyzývajú na trvalé prímerie a mier vo vojnových oblastiach
Na veriacich sa kardináli obrátili s výzvou modliť sa za mier vo svete.

Orbán odkázal Weberovi: Vstup Ukrajiny do EÚ nie je dobrý obchod
Ukrajina podľa Orbána nie je pridanou hodnotou.

Peskov: Rusko dodrží trojdňové prímerie, no bude odpovedať na ukrajinské útoky
Hovorca Kremľa Dmitrij Peskov v utorok povedal, že Rusko dodrží prímerie plánované pri príležitosti osláv konca druhej svetovej vojny, ale v prípade, že ukrajinské sily zaútočia na ruské pozície, bude reagovať.

Pri nehode autobusu zahynulo najmenej 12 osôb
Príčinou nehody bolo pravdepodobne zlyhanie bŕzd.

Poľsko sa zatiaľ nezaoberalo otázkou, či Ficovi povolí prelet do Ruska
Poľsko sa zatiaľ nezaoberalo otázkou povolenia preletu lietadla slovenského premiéra Roberta Fica nad svojím územím.