Piaty film o Indianovi Jonesovi príde do kín až v roku 2020

Premiéra piateho filmu o Indianovi Jonesovi bola stanovená na 10. júla 2020, tri dni predtým, ako jeho predstaviteľ Harrison Ford oslávil svoje 78. narodeniny, informovala dnes stanica BBC.
Táto zatiaľ nepomenovaná časť série filmov o dobrodružnom archeológovi pritom podľa skorších správ mala prísť do kín už o rok skôr. Piaty Indiana Jones príde do kín 39 rokov po uvedení prvého dielu - „Dobyvatelia stratenej archy“ - a 12 rokov po ostatnom titule „Indiana Jones a kráľovstvo krištáľovej lebky“.
Ford má teraz 74 rokov. Vek však nebol pre režiséra tejto série Stevena Spielberga nikdy problémom; Sean Connery, ktorý v treťom pokračovaní „Indiana Jones a posledná krížová výprava“ (1989) hral Indianovho otca, bol v danom čase od Forda starší iba o 12 rokov, všíma si uvedené britské médium.
Séria filmov o Indianovi Jonesovi celosvetovo zarobila dosiaľ takmer dve miliardy dolárov a celkovo získala šesť Oscarov, hoci všetky skôr v technických kategóriách.

Prvé podujatie novej sezóny na hrade Strečno bolo venované Žofii Bosniakovej
Prvé podujatie novej sezóny na hrade Strečno bolo venované spomienke na jeho najznámejšiu majiteľku Žofiu Bosniakovú.

Thurzove slávnosti na Oravskom hrade ponúknu sprievod i jarmok
Slávnostným sprievodom Oravským Podzámkom a ďalším kultúrnym programom na Oravskom hrade budú v nedeľu pokračovať Thurzove slávnosti.

Festival Rock pod Kameňom hlási zmenu miesta
Rock pod Kameňom, najväčší rockový festival na Slovensku, ktorý prebehne 26. až 28. júna, prichádza s novinkami.

Večerné bohoslužby na Zelený štvrtok pripomínajú Ježišovu Poslednú večeru
Katolíci, evanjelici a ďalší kresťania vstúpili Palmovou nedeľou, nazývanou aj ako Kvetná nedeľa (13. 4.), do Svätého týždňa.

Slnko v sieti: Najlepším hraným filmom sú Vlny, získali deväť cien
Slovenská filmová a televízna akadémia (SFTA) vyhlásila v stredu v Bratislave laureátov národnej filmovej ceny Slnko v sieti za rok 2024.