Putin za jednu z hrozieb pre krajiny SNŠ označil vplyv vonkajších síl
- 13:56 05.04.2017
- Moskva

Ruský prezident Vladimir Putin dnes vyhlásil, že jednou z najväčších hrozieb pre bezpečnosť v krajinách Spoločenstva nezávislých štátov (SNŠ) je organizovaný zločin, obchodovanie s drogami a vplyv vonkajších síl na vnútropolitickú situáciu.
Na dnešnom spoločnom zasadnutí predstaviteľov bezpečnostných orgánov členských krajín SNŠ v Moskve Putin ako ďalšiu možnú hrozbu pre bezpečnosť uviedol aj korupciu, informovala agentúra TASS.
Putin podľa agentúry RIA Novosti upozornil, že „prakticky každá z členských krajín SNŠ je potenciálnym terčom teroristického útoku“, pričom zdôraznil, že na boj s terorizmom je nutná tesná koordinácia všetkých tajných služieb.
„Vidíme, že situácia sa, žiaľ, nezlepšuje. Potvrdzuje to najlepšie nedávna tragická udalosť v Petrohrade,“ dodal Putin.
Ruský prezident na zasadnutí upozornil, že bezpečnostné služby riešia a budú riešiť množstvo zložitých úloh, pričom však ocenil, že medzi jednotlivými krajinami SNŠ funguje efektívna spolupráca a súčinnosť. Vyjadril nádej, že tento trend pretrvá aj naďalej.

Kallasová: EÚ pripravuje plán B pre prípad, že USA odídu z rokovaní o Ukrajine
Európska únia pripravuje plán B, ako zachovať sankcie uvalené na Rusko za jeho inváziu na Ukrajinu, pre prípad, že Spojené štáty upustia od mierových rokovaní a budú sa snažiť o zblíženie s Ruskom.

Bielorusko udelí amnestiu tisícom väzňov, tí politickí medzi nimi nebudú
Bielorusko schválilo návrh zákona, na základe ktorého pri príležitosti 80. výročia konca druhej svetovej vojny udelí amnestiu tisícom väzňov.

V Kurskej oblasti sú stále podľa Putina malé skupiny ukrajinských vojakov
Ruský prezident Vladimir Putin v stredu oznámil, že v ruskej Kurskej oblasti sa stále nachádza niekoľko malých skupín ukrajinských vojakov. Podľa neho sa ukrývajú v pivniciach a iných skrýšach.

Scholzov kabinet sa zišiel na svojom poslednom zasadnutí
Len približne 15 až 20 minút trvalo v stredu zrejme posledné zasadnutie nemeckej vlády úradujúceho sociálnodemokratického kancelára Olafa Scholza.

Izrael žiada pomoc pri hasení požiarov okolo Jeruzalema
Izraelská armáda v stredu dostala rozkaz zapojiť sa do likvidácie požiarov, ktoré vypukli v blízkosti Jeruzalema a v dôsledku silného vetra a vysokých teplôt sa rýchlo šíria.