FOTO: V jahodovom kompóte našli nepovolené farbivo

Výrobok sa sťahuje z trhu.
Štátna veterinárna a potravinová správa Slovenskej republiky upozornila na svojej stránke na nález nevyhovujúceho výrobku. Ide o jahodový kompót z Číny. Vo vzorke odobratej v predajni CBA v Seredi bola zistená prítomnosť syntetického farbiva E 124 – Ponceau 4R/košenilová červená A v množstve 13,4 mg/kg.
"Natur farm" Jahodový kompót v mierne sladkom náleve, 410g (DMT: 31.05.2019, výr. dávka 3700/01182, dátum výroby: 31.05.2016, krajina pôvodu Čína, distribútor: Logistic Service spol.s.r.o., Esterházyovcov 32/3192, 924 01 Galanta).
Farbivo E 124 nie je povolené na použitie do daného druhu potraviny. Výrobok nevyhovel požiadavkám Nariadenia Európskeho Parlamentu a Rady (ES) č.1333/2008 z 16. decembra 2008 o prídavných látkach v potravinách v znení neskorších predpisov.
Výrobok sa sťahuje z trhu.

Na Malinom Brde mal vážny úraz hornej končatiny 55-ročný slovenský cyklista
Počas zjazdu na bicykli z Maliného Brda vo štvrtok popoludní si vážne zranil hornú končatinu 55-ročný slovenský cyklista.

Polícia eviduje neúspešné pokusy o podvod na senioroch,opäť apeluje na opatrnosť
V priebehu minulého týždňa zaznamenali policajti na území Bratislavského kraja dva prípady, našťastie, neúspešných pokusov o podvodné vylákanie peňazí od seniorov.

M. Šutaj Eštok: Hlas-SD chce rokovať o úprave transakčnej dane pre živnostníkov
Strana Hlas-SD chce na koaličnej rade hovoriť o tom, aby transakčná daň nemusela platiť pre drobných živnostníkov.

Šutaj Eštok: Hlas odmieta akúkoľvek diskusiu o možných scenároch vystúpenia z EÚ
Koaličný Hlas-SD odmieta akúkoľvek diskusiu o možných scenároch vystúpenia Slovenska z Európskej únie.

Premiér sa poďakoval pracujúcim, sviatok práce označil za mimoriadne dôležitý
Sviatok práce, ktorý sa oslavuje 1. mája, je „mimoriadne vážny a dôležitý“ štátny sviatok.