15°Bratislava

Vianočný pohár v hádzanej vyhrali Maďari, najlepším strelcom Slovák

• 9:30 31.12.2016
  • Bratislava

Slovenskí hádzanári obsadili na tradičnom turnaji o Vianočný pohár v maďarskom Érde poslednú štvrtú priečku. V piatkovom súboji o tretie miesto prehrali s účastníkom januárových MS Bahrajnom 26:28.

Zverenci trénera Martina Liptáka deň predtým podľahli v semifinále domácemu Maďarsku 26:35. Vo finále si Maďari poradili s Českom hladko 34:25. Najlepším strelcom turnaja sa s 15 gólmi stal slovenský krídelník Radoslav Antl, ktorý sa proti Bahrajnu prezentoval až trinástimi presnými zásahmi.

Vianočný pohár v Érde:

o 3. miesto:

Slovensko - Bahrajn 26:28 (10:11)

Zostava a góly SR: Štochl, Paul - Antl 13, Hanták, Ďuriš 1, Petro 2, M. Mikita, T. Urban 3, Holdoš, Mazák, Volentics 1, J. Mikita 5, Dudáš 1, Briatka, Cigáň, Páleš. Najviac gólov Bahrajnu: Abbas a H. Ali po 6, Abdulqader 5. Rozhodovali: Bíró, Kiss (obaja Maď.), vylúčenia: 7:6, 7m hody: 8/7 - 8/6

Prvý polčas mal vyrovnaný priebeh, až v jeho polovici odskočil Bahrajn na dvojgólový rozdiel a v 20. minúte viedol 8:6. Slováci odpovedali dvoma gólmi za sebou a vyrovnali na 8:8, no súper išiel napokon do kabín s tesným náskokom. Úvod druhej časti patril Bahrajnu, ktorý skóroval trikrát v sérii a v 34. minúte viedol už 14:10. Štvrťhodinu pred koncom si ázijský tím držal štvorgólový náskok (22:18) a hoci Slováci ešte dokázali znížiť na rozdiel dvoch gólov, bližšie k súperovi sa už nedostali. Naopak, Bahrajn zvýšil päť minút pred koncom na 26:21 a na turnaji si vybojoval tretiu priečku.