• Články
  • Internet
  • Mapy
  • Recepty
Štvrtok, 3.12.2020Meniny má Oldrich
Bratislava

Spojené štáty očakávajú ďalšiu snehovú búrku

  • 14:17 11.02.2013
  • CAMBRIDGE
Spojené štáty očakávajú ďalšiu snehovú búrku

Spojené štáty má v pondelok zasiahnuť ďalšia silná snehová búrka.

Tentoraz postihne sever a stred krajiny od Colorada po Minnesotu. Najhoršiu situáciu očakávajú v Južnej Dakote, kde má nasnežiť vyše 30 centimetrov snehu a vietor dosiahne rýchlosť asi 80 kilometrov za hodinu. Na búrku sa pripravujú aj štáty Nebraska, Severná Dakota, Wyoming a Wisconsin.

Úrady v Južnej Dakote už preventívne uzavreli časti niektorých hlavných diaľnic a ubytovacie zariadenia pozdĺž týchto cestných komunikácií sú preplnené ľuďmi, ktorí sa chcú vyhnúť cestovaniu v nebezpečných podmienkach.

Americký severovýchod sa zatiaľ spamätáva z dôsledkov jednej z najhorších snehových búrok v tejto oblasti za posledné roky, ktorá pripravila o život najmenej deväť ľudí. Živel ochromil cestnú, železničnú aj leteckú dopravu a viac ako pol milióna amerických domácností sa ocitlo bez elektrického prúdu.

Obrazom: Snehová kalamita zasiahla USA


Búrka najviac postihla oblasť Nového Anglicka vrátane štátov Maine a Massachusetts. V oblasti napadlo miestami vyše metra snehu a vietor dosahoval rýchlosť hurikánu. V štáte Maine napadlo najviac snehu od roku 1979 (81 centimetrov).

Búrka zasiahla aj New York, kde ešte nestihli napraviť škody po hurikáne Sandy a kde počasie opäť ochromilo dopravu. Nepriaznivé počasie má pritom pokračovať s predpoveďou ďalšieho sneženia a mrazivých teplôt. Newyorské letiská LaGuardia, Johna Fitzgeralda Kennedyho aj Newark museli cez víkend zrušiť asi 5000 letov a medzi New Yorkom a Bostonom v nedeľu nefungovali ani vlakové spojenia.

Úrady v Bostone, kde napadlo vyše 60 centimetrov snehu, zrušili na pondelok školské vyučovanie. Cesty v severovýchodných štátoch sú nebezpečné a úrady síce zrušili zákaz jazdy, no varovali pred cestovaním okrem nevyhnutných prípadov. V Massachusetts došlo navyše k výpadku elektriny v tamojšej jadrovej elektrárni, ktorá musela spustiť záložné generátory.
Zdieľať tento článok na Facebooku
Zdroj: WEBNOVINY
Najnovšie v kategóriiViac článkov
Eurokomisia hľadá spôsob, ako obísť maďarské a poľské veto

Eurokomisia hľadá spôsob, ako obísť maďarské a poľské veto

DNES - 15:25Zahraničné

Európska komisia hľadá spôsoby, ako v prípade potreby obísť právo veta, ktoré Poľsko a Maďarsko použili pre zablokovanie sedemročného rozpočtu EÚ a plánu obnovy po koronakríze.

Zamestnanca vyšetrovanej čističky našli bez známok života

Zamestnanca vyšetrovanej čističky našli bez známok života

DNES - 14:22Zahraničné

Zamestnanec vyšetrovanej čističky spáchal samovraždu.

Fauci: Británia testy vakcíny spoločnosti Pfizer nepreskúmala dostatočne

Fauci: Británia testy vakcíny spoločnosti Pfizer nepreskúmala dostatočne

DNES - 13:27Zahraničné

Popredný americký odborník na infekčné choroby Anthony Fauci kritizoval Britániu v súvislosti so schválením vakcíny proti ochoreniu COVID-19.

Chorvátsko hlásilo rekordných 4534 nových prípadov nákazy koronavírusom

Chorvátsko hlásilo rekordných 4534 nových prípadov nákazy koronavírusom

DNES - 12:19Zahraničné

V Chorvátsku zaznamenali za posledných 24 hodín rekordných 4534 nových prípadov nákazy koronavírusom. Hlásili aj 48 úmrtí súvisiacich s infekciou. Vo štvrtok dopoludnia o tom informoval štátny krízový štáb.

Merkelová žiali nad stratou

Merkelová žiali nad stratou "veľkého Európana"

DNES - 11:18Zahraničné

Merkelová smúti nad stratou priateľa Nemecka a "veľkého Európana", citovala z odkazu na Twitteri tlačová agentúra AFP.