• Články
  • Internet
  • Mapy
  • Recepty
Utorok, 6.5.2025Meniny má Hermína
11°Bratislava

Brazílskej prezidentke klesla podpora o takmer 35 percent

  • 20:13 29.06.2013
  • RIO DE JANEIRO
Brazílskej prezidentke klesla podpora o takmer 35 percent

Brazílskej prezidentke Dilme Rousseffovej dramaticky poklesla dôveryhodnosť. Vyplýva to z prieskumu verejnej mienky, ktorého výsledky zverejnili v sobotu.

Z nich vyplýva, že kým v marci podporovalo nástupkyňu populárneho Luiza Inácia Lulu da Silvu takmer 65 percent obyvateľov najväčšej juhoamerickej krajiny, v júni to bolo iba 30 percent.

Prieskum na vzorke takmer 5000 ľudí v 200 mestách taktiež zistil, že počet tých, ktorí považujú konanie jej vlády za "zlé až hrozné", stúpol z deviatich na 25 percent. Rousseffová sa aj preto rozhodla nenavštíviť nedeľňajší finálový zápas Pohára konfederácií, ktorý sa bude konať na slávnom štadióne Maracana. Líderka sa totiž bojí veľmi nepriaznivého prijatia fanúšikmi.

Rousseffová navrhla konanie celonárodného referenda o politických reformách v záujme upokojenia situácie v krajine, v ktorej v posledných dňoch demonštrovalo vyše milióna ľudí za lepšie životné podmienky, lacnejšiu dopravu a viac investícií do školstva, zdravotníctva ako aj za tvrdší boj proti korupcii. Vyhlásila tiež, že ako ústretový krok jej vláda vyčlení 25 miliónov dolárov na investície do verejnej hromadnej dopravy.
Zdroj: WEBNOVINY
Najnovšie v kategóriiViac článkov
Donald Trump novým výkonným nariadením obmedzil výskum vírusov

Donald Trump novým výkonným nariadením obmedzil výskum vírusov

DNES - 8:43Zahraničné

Trump podpísal výkonné nariadenie, ktorým obmedzil určitú formu biologického výskumu, o ktorej jeho administratíva tvrdí, že spôsobila pandémiu ochorenia COVID-19, a to únikom vírusu z laboratória v Číne.

Armáda pre incident pozastavuje lety vrtuľníkov pri letisku vo Washingtone

Armáda pre incident pozastavuje lety vrtuľníkov pri letisku vo Washingtone

DNES - 8:17Zahraničné

Americká armáda dočasne pozastavuje lety vrtuľníkov pri letisku vo Washingtone.

Premiérka provincie Alberta navrhuje referendum o vystúpení z Kanady

Premiérka provincie Alberta navrhuje referendum o vystúpení z Kanady

DNES - 8:04Zahraničné

Premiérka kanadskej provincie Alberta Danielle Smithová v noci na utorok oznámila, že jej vláda na budúci rok vyhlási referendum o vystúpení tejto provincie z Kanady.

Ukrajina dronmi opäť útočila na Moskvu, viaceré letiská uzavreli

Ukrajina dronmi opäť útočila na Moskvu, viaceré letiská uzavreli

DNES - 6:54Zahraničné

Ukrajina v noci na utorok už druhý deň po sebe zaútočila dronmi na Moskvu.

Starmer a Macron sa zhodli na potrebe 30-dňového prímeria na Ukrajine

Starmer a Macron sa zhodli na potrebe 30-dňového prímeria na Ukrajine

DNES - 6:51Zahraničné

Britský premiér Keir Starmer v pondelok telefonoval s francúzskym prezidentom Emmanuelom Macronom.