Šíriteľ poplašnej správy o sťahovaní Rómov sa ospravedlnil

Mladý muž, ktorý šíril na sociálnych sieťach poplašnú správu o prisťahovaní Rómov z Luníka IX na Ladislavov dvor pri Leviciach, sa ospravedlnil.
„Neznámy páchateľ si vymyslel fámu o prisťahovaní tisícky Rómov na Ladislavov dvor. Podľa dotyčného páchateľa tam údajne mesto pripravuje pre nových prisťahovalcov zavedenie elektriny,“ uviedol Mišák vo vyhlásení.
Anonym v e-maile primátorovi píše, že informácia o prisťahovaní neprispôsobivých občanov sa šírila po Leviciach už pred založením stránky venovanej tejto téme na sociálnej sieti.
„Stránka na sociálnej sieti je už zrušená a konto nenávratne vymazané. Rád by som sa vám ospravedlnil za nepríjemnosti, ktoré táto stránka spôsobila. Nešlo o zastrašovanie občanov Levíc, to v žiadnom prípade,“ skonštatoval anonym.
Na svoju obhajobu povedal, že sa bojí Rómov. „Pravdu povediac ma táto informácia vystrašila k smrti. Som mladý a Rómov sa neskutočne bojím. Bolo to skratové konanie, za ktoré sa hanbím a ospravedlňujem,“ kajá sa pisateľ e-mailu. Levická radnica verí, že sa podobné prípady už nebudú opakovať.

Vo Vysokých Tatrách slávnostne otvorili letnú sezónu
Odštartovali ju zážitkovou jazdou s historickou električkou Kométa.

SHMÚ varuje: V týchto okresoch sa výrazne zhorší počasie
Meteorológovia zvýšili stupeň výstrahy.

Prezident chce navštíviť ukrajinský Kyjev len s pozitívnym odkazom
Prezident SR Peter Pellegrini chce navštíviť ukrajinský Kyjev len s pozitívnym odkazom či výsledkom. Ak má byť návšteva len formálna, tak o takú cestu nestojí. Uviedol to v nedeľnej relácii Politika 24 na Joj 24.

Zomrel zakladajúci člen KDH
Bol tiež dlhoročným krajským predsedom hnutia pre Nitriansky kraj.

MDD je podľa SIS aj symbolom reflexie spoločnosti k problémom, ktorým deti čelia
Slovenská informačná služba pri príležitosti Medzinárodného dňa detí pripomenula, že tento deň je nielen oslavou, ale aj symbolom reflexie spoločnosti k problémom, ktorým čelia deti po celom svete.