• Články
  • Internet
  • Mapy
  • Recepty
Utorok, 29.11.2022Meniny má Vratko
Bratislava

Košice majú veľkú šancu na usporiadanie EYOF 2021

  • 7:26 15.06.2016
  • Košice
Košice majú veľkú šancu na usporiadanie EYOF 2021

Po návšteve Evaluačnej komisie je mesto Košice bližšie k usporiadaniu Európskeho olympijského festivalu mládeže v roku 2021. Komisia preverila pripravenosť mesta i športovísk a Košice sa s veľkou pravdepodobnosťou stanú dejiskom EYOF 2021.

Po návšteve Evaluačnej komisie je mesto Košice bližšie k usporiadaniu Európskeho olympijského festivalu mládeže (EYOF) v roku 2021. Komisia preverila pripravenosť mesta i športovísk a Košice sa s veľkou pravdepodobnosťou stanú dejiskom EYOF 2021.

Predseda Evaluačnej komisie Joseph Cassar nešetril chválou na adresu Košíc. "Môžem vysloviť spokojnosť s tým, čo sme v Košiciach videli. Očakávania budú veľké, ale myslím si, že aj samotní organizátori budú chcieť, aby všetci zúčastnení odchádzali z Košíc s úsmevom. Toto podujatie dá Košice do významnej pozície na športovej mape sveta. Som presvedčený, že Košice urobia dobrú prácu," uviedol Cassar.

V prospech Košíc hovorí viacero vecí, vrátane skúseností s významnejšími podujatiami i vyhovujúca infraštruktúra. Zaujímavosťou je, že všetky dôležité športoviská sú prepojené električkovou traťou, takže nie je vylúčené, že práve doprava električkou bude významne využívaná športovcami a návštevníkmi EYOF. "Projekt je veľmi kompaktný a s výnimkou hádzanej, ktorá sa bude hrať v Prešove, budú dejiská ostatných športov v pomerne malej vzdialenosti od seba. Bude to jednoduché logisticky a aj tento fakt je z nášho pohľadu zaujímavý. Môžem povedať, že je radosť spolupracovať s košickým organizačným tímom," prezradila Kateřina Nyčová, manažérka pre Európsky olympijský festival mládeže.

Šance Košíc na usporiadanie EYOF 2021 sú o to väčšie, že španielska Victoria stiahla svoju kandidatúru. "Šance Košíc sú naozaj vysoké. Aj Košice však musia prejsť nevyhnutným procesom. Dá sa však povedať, že na 99% bude Košiciam EYOF 2021 pridelený," uviedla Nyčová pre TASR. Hoci je mnoho športovísk pripravených výborne, zásadnej rekonštrukcii sa podľa Nyčovej nevyhnú košické internáty, ktoré poslúžia zúčastneným. Organizátori počítajú s viac než 3000 športovcami. "Možno to znie ako klišé, ale možnosť organizovať EYOF 2021 vnímame ako obrovskú výzvu. Je to vynikajúca príležitosť na zvýšenie atraktivity nášho mesta. Sme presvedčení, že to bude aj významný ekonomický impulz, keďže v čase EYOF-u k nám príde asi 6000 ľudí. Táto skutočnosť bude impulzom pre ubytovacie kapacity, reštaurácie. Organizácia EYOF-u by pre mesto Košice bola dôležitým momentom aj z hľadiska rozvoja turistického ruchu," povedal primátor Košíc Richard Raši.

Na podujatí EYOF sa bude súťažiť v desiatich športoch - z kolektívnych to bude basketbal, volejbal a hádzaná, z individuálnych džudo, gymnastika, plávanie, tenis, cyklistika a atletika. Organizátor podujatia si desiaty šport vyberie. O pridelení EYOF-u do Košíc sa definitívne rozhodne v októbri v Minsku. Ak sa Košice stanú organizátorom, EYOF sa bude konať v dňoch 23.- 31. júla 2021. "Do EYOF 2021 zostáva ešte päť rokov. Verím, že pripravíme dostatok slovenských športovcov, aby sme EYOF nerobili iba pre zahraničných, ale aby aj naši reprezentanti bojovali o medaily a pódiové umiestnenia," poznamenal generálny sekretár Slovenského olympijského výboru Jozef Liba.
Zdieľať tento článok na Facebooku
Zdroj: Teraz.sk, spravodajský portál TASR, Foto: TASR
Najnovšie v kategóriiViac článkov
Verstappen vybojoval na záver sezóny F1 v Abú Zabí 15. víťazstvo

Verstappen vybojoval na záver sezóny F1 v Abú Zabí 15. víťazstvo

16:10 20.11.2022Športové

Holandský pretekár Max Verstappen z tímu Red Bull zvíťazil na Veľkej cene Abú Zabí, záverečných 22. pretekoch sezóny F1.

Vlhová priznala, že po tomto momente uvažovala o konci kariéry

Vlhová priznala, že po tomto momente uvažovala o konci kariéry

16:21 15.11.2022Športové

"Cítila som sa úplne prázdna,“ uviedla Vlhová pre Blick.

Tragédia na zápase: Divák zomrel po páde na schodoch

Tragédia na zápase: Divák zomrel po páde na schodoch

8:36 03.10.2022Športové

Divák nedeľňajšieho zápasu amerického futbalu medzi tímami NFL Pittsburgh Steelers a New York Jets zomrel po páde na eskalátore na štadióne Acrisure.

Zdeno Chára ukončil kariéru

Zdeno Chára ukončil kariéru

15:25 20.09.2022Športové

Chára ukončil kariéru ako hráč Bostonu.

Bronzoví medailisti sú už doma. SZĽH vysvetlil, prečo sa vyhli stretnutiu s politikmi

Bronzoví medailisti sú už doma. SZĽH vysvetlil, prečo sa vyhli stretnutiu s politikmi

15:52 22.02.2022Športové

Bronzoví medailisti z olympijského hokejového turnaja v Pekingu sa v utorok vrátili domov na Slovensko, kde ich čakalo veľkolepé privítanie.