• Články
  • Internet
  • Mapy
  • Recepty
Utorok, 23.7.2019Meniny má Olga
23°Bratislava

Košice majú veľkú šancu na usporiadanie EYOF 2021

  • 7:26 15.06.2016
  • Košice
Košice majú veľkú šancu na usporiadanie EYOF 2021

Po návšteve Evaluačnej komisie je mesto Košice bližšie k usporiadaniu Európskeho olympijského festivalu mládeže v roku 2021. Komisia preverila pripravenosť mesta i športovísk a Košice sa s veľkou pravdepodobnosťou stanú dejiskom EYOF 2021.

Po návšteve Evaluačnej komisie je mesto Košice bližšie k usporiadaniu Európskeho olympijského festivalu mládeže (EYOF) v roku 2021. Komisia preverila pripravenosť mesta i športovísk a Košice sa s veľkou pravdepodobnosťou stanú dejiskom EYOF 2021.

Predseda Evaluačnej komisie Joseph Cassar nešetril chválou na adresu Košíc. "Môžem vysloviť spokojnosť s tým, čo sme v Košiciach videli. Očakávania budú veľké, ale myslím si, že aj samotní organizátori budú chcieť, aby všetci zúčastnení odchádzali z Košíc s úsmevom. Toto podujatie dá Košice do významnej pozície na športovej mape sveta. Som presvedčený, že Košice urobia dobrú prácu," uviedol Cassar.

V prospech Košíc hovorí viacero vecí, vrátane skúseností s významnejšími podujatiami i vyhovujúca infraštruktúra. Zaujímavosťou je, že všetky dôležité športoviská sú prepojené električkovou traťou, takže nie je vylúčené, že práve doprava električkou bude významne využívaná športovcami a návštevníkmi EYOF. "Projekt je veľmi kompaktný a s výnimkou hádzanej, ktorá sa bude hrať v Prešove, budú dejiská ostatných športov v pomerne malej vzdialenosti od seba. Bude to jednoduché logisticky a aj tento fakt je z nášho pohľadu zaujímavý. Môžem povedať, že je radosť spolupracovať s košickým organizačným tímom," prezradila Kateřina Nyčová, manažérka pre Európsky olympijský festival mládeže.

Šance Košíc na usporiadanie EYOF 2021 sú o to väčšie, že španielska Victoria stiahla svoju kandidatúru. "Šance Košíc sú naozaj vysoké. Aj Košice však musia prejsť nevyhnutným procesom. Dá sa však povedať, že na 99% bude Košiciam EYOF 2021 pridelený," uviedla Nyčová pre TASR. Hoci je mnoho športovísk pripravených výborne, zásadnej rekonštrukcii sa podľa Nyčovej nevyhnú košické internáty, ktoré poslúžia zúčastneným. Organizátori počítajú s viac než 3000 športovcami. "Možno to znie ako klišé, ale možnosť organizovať EYOF 2021 vnímame ako obrovskú výzvu. Je to vynikajúca príležitosť na zvýšenie atraktivity nášho mesta. Sme presvedčení, že to bude aj významný ekonomický impulz, keďže v čase EYOF-u k nám príde asi 6000 ľudí. Táto skutočnosť bude impulzom pre ubytovacie kapacity, reštaurácie. Organizácia EYOF-u by pre mesto Košice bola dôležitým momentom aj z hľadiska rozvoja turistického ruchu," povedal primátor Košíc Richard Raši.

Na podujatí EYOF sa bude súťažiť v desiatich športoch - z kolektívnych to bude basketbal, volejbal a hádzaná, z individuálnych džudo, gymnastika, plávanie, tenis, cyklistika a atletika. Organizátor podujatia si desiaty šport vyberie. O pridelení EYOF-u do Košíc sa definitívne rozhodne v októbri v Minsku. Ak sa Košice stanú organizátorom, EYOF sa bude konať v dňoch 23.- 31. júla 2021. "Do EYOF 2021 zostáva ešte päť rokov. Verím, že pripravíme dostatok slovenských športovcov, aby sme EYOF nerobili iba pre zahraničných, ale aby aj naši reprezentanti bojovali o medaily a pódiové umiestnenia," poznamenal generálny sekretár Slovenského olympijského výboru Jozef Liba.
Zdieľať tento článok na Facebooku
Zdroj: Teraz.sk, spravodajský portál TASR, Foto: TASR
Najnovšie v kategóriiViac článkov
Olympijský víťaz Whitaker tragicky zahynul

Olympijský víťaz Whitaker tragicky zahynul

9:24 16.07.2019Športové

Bývalý americký boxer v nedeľu tragicky zahynul.

Sagan skončil 5. v 8. etape 106. ročníka Tour de France

Sagan skončil 5. v 8. etape 106. ročníka Tour de France

17:50 13.07.2019Športové

Slovenský cyklista Peter Sagan obsadil piate miesto v sobotnej 8. etape 106. ročníka Tour de France.

Slováci veria, že im Nemci pomôžu, Ramsay si duel nepozrie

Slováci veria, že im Nemci pomôžu, Ramsay si duel nepozrie

12:21 19.05.2019Športové

"Dúfame, že nám Nemci pomôžu," znelo od slovenských hokejistov pred nedeľňajším duelom Nemecka s USA.

Bondrov gólový pozdrav babke do neba:

Bondrov gólový pozdrav babke do neba: "Som hrdý, že tu môžem byť"

7:03 19.05.2019Športové

Dávid Bondra si odkrútil v sobotu proti Veľkej Británii premiéru v slovenskom drese na domácich majstrovstvách sveta. Okorenil ju aj gólom, ktorým stanovil konečné skóre 7:1.

Hokej: Slováci nastúpia proti Francúzom s malými zmenami

Hokej: Slováci nastúpia proti Francúzom s malými zmenami

11:24 17.05.2019Športové

Slováci nastúpia na svoj piaty zápas na šampionáte s malými zmenami.