Autobusu v Bolívii zlyhali brzdy, zahynulo 17 ľudí
- 18:40 08.06.2016
- Yocalla

Policajní vyšetrovatelia však skúmajú, či šofér dodržal predpísanú maximálnu povolenú rýchlosť.
Ako vyplýva z informácií dnešného vydania periodika El Deber, vodič autobusu vypovedal, že pri jazde z kopca zlyhali autobusu brzdy. Policajní vyšetrovatelia však skúmajú, či šofér dodržal predpísanú maximálnu povolenú rýchlosť.
Autobus, ktorý smeroval z bolívijsko-argentínskeho pohraničia do hlavného mesta Bolívie La Paz cez horskú oblasť s priepasťami, sa po náraze do skaly prevrátil na bok a zastavil sa až po niekoľkých metroch.
Bolívijská cestná sieť nemá dobrú povesť a nezriedka je v zlom stave. Pri dopravných nehodách v tejto krajine príde ročne o život viac ako 1500 ľudí.

Izrael pokračuje v útokoch v Pásme Gazy, zahynulo najmenej 100 ľudí
Izraelské letecké útoky v Pásme Gazy si v noci na nedeľu vyžiadali najmenej 100 obetí, oznámili tamojší zdravotníci.

Pápež Lev XIV. si želá zjednotenú a misionársku cirkev
Pápež Lev XIV. v homílii počas svojej inauguračnej omše na Námestí svätého Petra vo Vatikáne v nedeľu poukázal na to, že v súčasnej dobe je vo svete priveľa rozdelenia, a podľa vlastných slov si želá zjednotenú cirkev.

Rusko uskutočnilo dosiaľ najväčší útok dronmi od začiatku vojny na Ukrajine
Rusko v noci na nedeľu podniklo dosiaľ najväčší útok dronmi počas viac ako tri roky trvajúcej vojny na Ukrajine.

Začala sa inaugurácia pápeža Leva XIV.
Pápež Lev XIV. zostúpil spolu s patriarchami východných cirkví za zborového spevu „Tu es Petrus“ (Ty si Peter) k hrobu svätého Petra vo vatikánskej bazilike.

Pápež Lev XIV. ide papamobilom na inauguračnú omšu
Stalo sa tak necelú hodinu pred inauguračnou omšou.