• Články
  • Internet
  • Mapy
  • Recepty
Sobota, 18.11.2017Meniny má Eugen
Bratislava

Odhalenie: Takto vplýva cukor na zhubné tumory

  • 19:41 17.10.2017
  • Bratislava
Odhalenie: Takto vplýva cukor na zhubné tumory

Vedci našli súvislosť medzi cukrom a rakovinou. Zistenia výrazne ovplyvnia odporúčanie stravovanie pacientov.

Vedci v novej štúdii zistili, že cukor "prebúdza" rakovinové bunky a spôsobuje, že nádory sú agresívnejšie. Zistenia deväťročného výskumného projektu sa považujú za zásadný prelom v oblasti výskumu rakoviny, pretože vedci konečne objasňujú, ako Warburgov efekt - fenomén, pri ktorom rakovinové bunky rýchlo rozkladajú cukry - stimuluje rast nádorov.

Štúdiu uskutočnil belgický výskumný ústav Vlaams Instituut voor Biotechnologie, univerzity KU Leuven a Vrije Universiteit Brussel a bola publikovaná vo vedeckom časopise Nature Communications. Projekt sa začal v roku 2008 so zameraním na to, ako nádory premieňajú výrazne vyššie množstvá cukru na kyselinu mliečnu v porovnaní so zdravými tkanivami.

Warburgov efekt je príčinou rakoviny

Warburgov efekt bol síce podrobne skúmaný, no až doteraz nebolo jasné, či je tento účinok symptómom alebo príčinou rakoviny. Tento nový výskum však dokazuje pozitívnu koreláciu medzi cukrom a onkogénnym účinkom u rakovinových buniek.

"Náš výskum odhaľuje, ako hyperaktívna spotreba cukru rakovinových buniek vedie k začarovanému cyklu pokračujúcej stimulácie rozvoja a rastu rakoviny," povedal profesor Johan Thevelein."Takto dokážeme vysvetliť vzťah medzi silou Warburgovho efektu a agresívnosťou nádoru."

Výskumníci hovoria, že tieto zistenia budú mať "rozsiahle dôsledky" a poskytnú "základ pre budúci výskum v tejto oblasti", ako aj vplyv na odporúčané stravovacie plány pacientov s rakovinou.

Súvislosť s kvasinkovými bunkami

Vedci uvádzajú, že pri objave bol nevyhnutný výskum kvasinkových buniek, pretože obsahujú tie isté "Ras" proteíny, ktoré sa bežne nachádzajú v nádorových bunkách, čo môže spôsobiť rakovinu v mutovanej forme. Použitím kvasiniek ako modelového organizmu výskumný tím skúmal spojitosť medzi aktivitou Ras a vysoko aktívnym metabolizmom cukrov v kvasinkách.

"V kvasinkách sme zistili, že degradácia cukru je viazaná prostredníctvom intermediárnej fruktózy 1,6-biofosfátu na aktiváciu proteínov Ras, ktoré stimulujú množenie kvasiniek a rakovinových buniek," dodal Thevelein. "Je pozoruhodné, že tento mechanizmus bol zachovaný počas celého dlhého vývoja od kvasinkovej bunky k človeku."

Buď informovaný aj na Facebooku
Zdroj: Info.sk, TM, independent.co.uk, Foto: Shutterstock
Najnovšie v kategóriiViac článkov
7 extrémne nebezpečných potravín, ktoré jedávate aj vy

7 extrémne nebezpečných potravín, ktoré jedávate aj vy

VČERA - 20:54Zdravie

Nie všetky potraviny sú také nevinné, ako sa tvária. Ľudia to však o nich nevedia a niektoré z nich konzumujú bežne.

Čo sa stane, keď prehltnete jadierka z jablka?

Čo sa stane, keď prehltnete jadierka z jablka?

VČERA - 19:41Zdravie

Jadierka z jabĺk vám môžu uškodiť. Je to pravda alebo mýtus?

Toto je čas, kedy je čokoláda pre telo najviac prospešná

Toto je čas, kedy je čokoláda pre telo najviac prospešná

19:30 16.11.2017Zdravie

Pozitívne účinky čokolády dokážete najlepšie vyťažiť, keď ju budete jesť počas správnej doby.

Pamätáte sa na tohto chlapca? Jeho trápenie sa podarilo odstrániť

Pamätáte sa na tohto chlapca? Jeho trápenie sa podarilo odstrániť

18:58 12.11.2017Zdravie

Chlapec, ktorý v dôsledku nezvyčajného kožného ochorenia takmer umrel, sa vďaka experimentálnej liečbe môže tešiť na nový život.

Pre používateľky vnútromaternicovej antikoncepcie máme dobré správy!

Pre používateľky vnútromaternicovej antikoncepcie máme dobré správy!

18:23 12.11.2017Zdravie

Najnovší vedecký výskum sa pozrel na 16 nezávislých štúdií, a jeho výsledky potešia všetky používateľky vnútromaternicového antikoncepčného telieska (IUD).

TV program