• Články
  • Internet
  • Mapy
  • Recepty
Nedeľa, 21.1.2018Meniny má Vincent
Bratislava

Odhalenie: Takto vplýva cukor na zhubné tumory

  • 19:41 17.10.2017
  • Bratislava
Odhalenie: Takto vplýva cukor na zhubné tumory

Vedci našli súvislosť medzi cukrom a rakovinou. Zistenia výrazne ovplyvnia odporúčanie stravovanie pacientov.

Vedci v novej štúdii zistili, že cukor "prebúdza" rakovinové bunky a spôsobuje, že nádory sú agresívnejšie. Zistenia deväťročného výskumného projektu sa považujú za zásadný prelom v oblasti výskumu rakoviny, pretože vedci konečne objasňujú, ako Warburgov efekt - fenomén, pri ktorom rakovinové bunky rýchlo rozkladajú cukry - stimuluje rast nádorov.

Štúdiu uskutočnil belgický výskumný ústav Vlaams Instituut voor Biotechnologie, univerzity KU Leuven a Vrije Universiteit Brussel a bola publikovaná vo vedeckom časopise Nature Communications. Projekt sa začal v roku 2008 so zameraním na to, ako nádory premieňajú výrazne vyššie množstvá cukru na kyselinu mliečnu v porovnaní so zdravými tkanivami.

Warburgov efekt je príčinou rakoviny

Warburgov efekt bol síce podrobne skúmaný, no až doteraz nebolo jasné, či je tento účinok symptómom alebo príčinou rakoviny. Tento nový výskum však dokazuje pozitívnu koreláciu medzi cukrom a onkogénnym účinkom u rakovinových buniek.

"Náš výskum odhaľuje, ako hyperaktívna spotreba cukru rakovinových buniek vedie k začarovanému cyklu pokračujúcej stimulácie rozvoja a rastu rakoviny," povedal profesor Johan Thevelein."Takto dokážeme vysvetliť vzťah medzi silou Warburgovho efektu a agresívnosťou nádoru."

Výskumníci hovoria, že tieto zistenia budú mať "rozsiahle dôsledky" a poskytnú "základ pre budúci výskum v tejto oblasti", ako aj vplyv na odporúčané stravovacie plány pacientov s rakovinou.

Súvislosť s kvasinkovými bunkami

Vedci uvádzajú, že pri objave bol nevyhnutný výskum kvasinkových buniek, pretože obsahujú tie isté "Ras" proteíny, ktoré sa bežne nachádzajú v nádorových bunkách, čo môže spôsobiť rakovinu v mutovanej forme. Použitím kvasiniek ako modelového organizmu výskumný tím skúmal spojitosť medzi aktivitou Ras a vysoko aktívnym metabolizmom cukrov v kvasinkách.

"V kvasinkách sme zistili, že degradácia cukru je viazaná prostredníctvom intermediárnej fruktózy 1,6-biofosfátu na aktiváciu proteínov Ras, ktoré stimulujú množenie kvasiniek a rakovinových buniek," dodal Thevelein. "Je pozoruhodné, že tento mechanizmus bol zachovaný počas celého dlhého vývoja od kvasinkovej bunky k človeku."

Buď informovaný aj na Facebooku
Zdroj: Info.sk, TM, independent.co.uk, Foto: Shutterstock
Najnovšie v kategóriiViac článkov
Lekári si mysleli, že má chrípku. Na kontrolu sa žena vrátila s desivým zranením

Lekári si mysleli, že má chrípku. Na kontrolu sa žena vrátila s desivým zranením

VČERA - 18:49Zdravie

Spočiatku si lekári mysleli, že pacientka mala iba chrípku. Pri ďalšej kontrole sa však vrátila s obrovskou modrinou.

Týchto 10 vecí do kúpeľne rozhodne nepatrí!

Týchto 10 vecí do kúpeľne rozhodne nepatrí!

19:48 19.01.2018Zdravie

Nik z nás by s radosťou nezjedol zhnité jablko alebo plesnivý chlieb. Dátum minimálnej spotreby pri potravinách a liekoch pre nás zohráva dôležitú úlohu, no na niektoré veci v domácnosti ľahko zabúdame.

Muž sa rozhodol potlačiť kýchnutie. Toto sa mu stalo s krkom

Muž sa rozhodol potlačiť kýchnutie. Toto sa mu stalo s krkom

20:18 18.01.2018Zdravie

Nabudúce, keď vás v nose začne štekliť, kýchnutie radšej nepotláčajte. Mohli by ste dopadnúť tak, ako tento 34-ročný nešťastník.

Veľa solíte? Zistilo sa, aký to môže mať účinok na váš mozog

Veľa solíte? Zistilo sa, aký to môže mať účinok na váš mozog

19:40 18.01.2018Zdravie

Výskum dokázal, aké účinky môže mať nadmerné solenie na funkcie mozgu.

6 trikov, ako dosiahnuť, aby deti jedli menej sladkostí

6 trikov, ako dosiahnuť, aby deti jedli menej sladkostí

18:30 17.01.2018Zdravie

Jednoduchý spôsob, ako zariadiť, aby v strave detí nebolo toľko cukru.

TV program