• Články
  • Internet
  • Mapy
  • Recepty
Piatok, 9.5.2025Meniny má Roland
Bratislava

Agentúra Fitch znížila rating Cypru pre ekonomickú neistotu

  • 7:06 04.06.2013
  • NEW YORK
Agentúra Fitch znížila rating Cypru pre ekonomickú neistotu

Medzinárodná ratingová agentúra Fitch v pondelok znížila rating Cyperskej republiky hlbšie do neinvestičného pásma a varovala, že existuje riziko ďalšieho znižovania. Agentúra znížila dlhodobý emisný rating (IDR) Cypru z úrovne B na B-mínus s negatívnym výhľadom.

Predstavitelia spoločnosti to zdôvodnili stále vysokou ekonomickou neistotou krajiny a rizikom toho, že by mohol zlyhať záchranný program zo strany EÚ a Medzinárodného menového fondu (MMF).

Ten so zahraničnými veriteľmi Nikózia uzavrela na poslednú chvíľu v marci, cyperskí politici i obyvatelia sú však proti mnohým podmienkam programu. "Cyprus nemá flexibilitu na to, aby sa dokázal vyrovnať s domácimi alebo externými otrasmi a existuje vysoké riziko toho, že záchranný program EÚ a MMF nebude fungovať. Finančné rezervy krajiny sú pritom pravdepodobne nedostatočné na to, aby absorbovali zásadný fiškálny a ekonomický zosun," píše sa v stanovisku agentúry Fitch.
Zdroj: WEBNOVINY
Najnovšie v kategóriiViac článkov
Trump ohlásil obchodnú dohodu so Spojeným kráľovstvom

Trump ohlásil obchodnú dohodu so Spojeným kráľovstvom

VČERA - 18:07Ekonomické

Americký prezident Donald Trump na tlačovej konferencii v Bielom dome, na ktorej sa telefonicky zúčastnil aj britský premiér Keir Starmer, ohlásil obchodnú dohodu s Spojeným kráľovstvom.

Cena zlata klesla, nadol ju posunuli vyhlásenia Trumpa o obchodnej dohode

Cena zlata klesla, nadol ju posunuli vyhlásenia Trumpa o obchodnej dohode

VČERA - 12:53Ekonomické

Cena zlata vo štvrtok klesla, keď investori zareagovali na informácie amerického prezidenta Donalda Trumpa v súvislosti s obchodnou dohodou medzi USA a jednou z veľkých ekonomík.

Takáč: Situáciu s premnoženou zverou vyrieši až nový zákon o poľovníctve

Takáč: Situáciu s premnoženou zverou vyrieši až nový zákon o poľovníctve

21:28 07.05.2025Ekonomické

Situáciu s premnoženou raticovou zverou by mal vyriešiť až pripravovaný nový zákon o poľovníctve, o ktorom agrorezort diskutuje s parlamentnými poslaneckými klubmi.

SaS: Fico tlačí Slovensko späť do energetickej závislosti od Ruska

SaS: Fico tlačí Slovensko späť do energetickej závislosti od Ruska

21:18 07.05.2025Ekonomické

Snahy premiéra Roberta Fica o návrat k energetickej závislosti Slovenska od Ruskej federácie opozičná SaS dôrazne odmieta.

Cena zlata klesla, nadol ju tlačia očakávania rokovaní medzi Čínou a USA

Cena zlata klesla, nadol ju tlačia očakávania rokovaní medzi Čínou a USA

21:13 07.05.2025Ekonomické

Cena zlata klesla v stredu o viac než 1 % po informáciách o príprave rokovaní vysokopostavených predstaviteľov Číny a Spojených štátov o obchode.