• Články
  • Internet
  • Mapy
  • Recepty
Štvrtok, 22.5.2025Meniny má Júlia, Juliana
15°Bratislava

Noční vlci si uctili pamiatku obetí Auschwitzu, pokračujú do Česka

  • 15:34 03.05.2016
  • Varšava
Noční vlci si uctili pamiatku obetí Auschwitzu, pokračujú do Česka

Motorkárska jazda vyštartovala z Moskvy v piatok 29. apríla. Jej trasa vedie cez Rusko, Bielorusko, Poľsko, Slovensko, Rakúsko, Česko a Nemecko. V cieli - v Berlíne - by motorkári mali byť 9. mája.

Motorkári z ruského klubu Noční vlci, ktorí sa pri príležitosti Dňa víťazstva aj tento rok vydali na jazdu z Moskvy do Berlína, si dnes na mieste bývalého koncentračného tábora Auschwitz-Birkenau uctili pamiatku obetí fašizmu.

Informovala o tom agentúra TASS s odvolaním sa na jedného z motorkárov, Vladislava Vasiľjeva.

Mesto Osvienčim je posledným cieľom jazdy Nočných vlkov na území Poľska, odkiaľ sa v najbližších hodinách presunú do susedného Česka.

Vasiľjev pre TASS uviedol, že radoví občania v Poľsku boli k motorkárom prívetiví. "S mnohým nám pomáhali, zabezpečili stravovanie i nocľah," vysvetlil. Dodal však, že v kontakte s predstaviteľmi štátnych orgánov a štruktúr "bolo cítiť, mierne povedané, napätie".

Poľské úrady totiž koncom uplynulého týždňa oznámili, že na územie Poľska ruských motorkárov nevpustia. Túto sankciu uplatnili 1. mája, keď sa sedemčlenná skupina Nočných vlkov pokúšala prejsť z Bieloruska do Poľska.

Poľskí pohraničníci však vtedy vstup na územie krajiny zakázali aj tým šiestim členom skupiny, ktorí mali pasy členských krajín EÚ. Tento postup poľských pohraničníkov zaskočil aj poľské ministerstvo zahraničných vecí i jeho šéfa Witolda Waszczykowského.

Agentúra TASS informovala, že motorkári, ktorým v Poľsku odmietli vstup do schengenskej zóny, sa dostali na Slovensko. S kolónou motorkárov prichádzajúcich cez Poľsko sa majú stretnúť v Brne a odtiaľ budú spolu pokračovať na Berlín.

Tohtoročná motorkárska jazda vyštartovala z Moskvy v piatok 29. apríla. Jej trasa vedie cez Rusko, Bielorusko, Poľsko, Slovensko, Rakúsko, Česko a Nemecko. V cieli - v Berlíne - by motorkári mali byť 9. mája.
Zdroj: Teraz.sk, spravodajský portál TASR, Foto: TASR
Najnovšie v kategóriiViac článkov
Netanjahu zopakoval ambíciu ovládnuť Pásmo Gazy

Netanjahu zopakoval ambíciu ovládnuť Pásmo Gazy

VČERA - 22:07Zahraničné

Izraelský premiér Benjamin Netanjahu v stredu v prvom televíznom prejave od decembra vyhlásil, že výsledkom novej ofenzívy v Pásme Gazy bude úplná izraelská kontrola nad palestínskou enklávou.

Zomrel herec známy aj vďaka kultovému seriálu MASH

Zomrel herec známy aj vďaka kultovému seriálu MASH

VČERA - 22:05Zahraničné

Herec bol niekoľkokrát nominovaný na ocenenie Emmy, zahral si aj v seriáli MASH.

Blanár vyzdvihol potrebu väčšej spolupráce medzi EÚ a africkými krajinami

Blanár vyzdvihol potrebu väčšej spolupráce medzi EÚ a africkými krajinami

VČERA - 21:14Zahraničné

Šéf slovenskej diplomacie zdôraznil potrebu bližšej spolupráce s africkými krajinami.

Trump na stretnutí s Ramaphosom povedal, že v JAR dochádza ku genocíde belochov

Trump na stretnutí s Ramaphosom povedal, že v JAR dochádza ku genocíde belochov

VČERA - 20:29Zahraničné

Podľa amerického prezidenta "Ľudia utekajú z JAR pre obavy o vlastnú bezpečnosť."

Americká armáda podľa Reuters plánuje ďalšie opatrenia proti transrodovým vojakom

Americká armáda podľa Reuters plánuje ďalšie opatrenia proti transrodovým vojakom

VČERA - 20:03Zahraničné

Americká armáda zmení osobné záznamy transrodových vojakov tak, aby sa v nich uvádzalo len ich pohlavie pri narodení.