Tatry mountain resorts hodnotí uplynulú zimnú sezónu ako úspešnú

Celkové tržby spoločnosti sa v hodnotenej sezóne medziročne zvýšili o 5,5 % a návštevnosť vzrástla o 7,5 %.
Zimná sezóna 2015/2016 trvala vo Vysokých Tatrách 136 dní a predpokladá sa, že v Jasnej bude trvať 143 dní (do 24.4.), keďže sa ešte tento týždeň lyžuje na dvoch zjazdovkách. "Na lyžiarskych svahoch počas sezóny v Jasnej a Vysokých Tatrách tvorili domáci návštevníci 63 %, nasledovali klienti z Poľska (17 %) a Českej republiky (9 %). Maďarskí návštevníci tvorili 3,5 %, klienti z Ruska 2 % a z Veľkej Británie 1 %. Prišli ale aj klienti z Bieloruska, Nemecka, Pobaltia, Rakúska a Rumunska," priblížil predseda predstavenstva TMR Bohuš Hlavatý.
Celkové tržby spoločnosti sa v hodnotenej sezóne medziročne zvýšili o 5,5 % a návštevnosť vzrástla o 7,5 %. Tržby z predaja skipasov stúpli o 1,6 %. Tržby horských hotelov o 6,4 %, reštauračných zariadení o 12,9 %, športových služieb a obchodov o 19,6 %. V zábavných parkoch sa znížil počet návštevníkov o 5,1 %, tržby v tomto segmente sa však zvýšili o 6,1 %.

SaS a KDH kritizovali štvrtkové zasadnutie Bezpečnostnej rady SR
Opozičné SaS a KDH kritizovali štvrtkové zasadnutie Bezpečnostnej rady SR. Šéf SaS Branislav Gröhling ho označil za frašku.

Šutaj Eštok: Polícia obvinila muža s valaškou, ktorý sa mal vo videu vyhrážať Ficovi
Polícia obvinila z podnecovania muža s valaškou, ktorý sa mal vo videu vyhrážať premiérovi Robertovi Ficovi.

Z trhu sťahujú nebezpečné kreslo. Ak ho máte, nesmiete ho používať
Slovenská obchodná inšpekcia odporúča zákazníkom, aby kreslo vrátili v mieste predaja.

Fico priznal zdravotné problémy po atentáte, útočníkovi odpustil
Premiér sa v súvislosti s atentátom zúčastní len na nevyhnutných úkonoch.