Nemecké orgány zatkli Sýrčana obvineného z vojnových zločinov
- 21:39 06.04.2016
- Berlín

Vyšetrovatelia sa domnievajú, že uvedený muž v roku 2012 viedol v Sýrii jednotku tvorenú 150 členmi džihádistickej skupiny Gurabá aš-Šám.
Vyšetrovatelia sa domnievajú, že uvedený muž v roku 2012 viedol v Sýrii jednotku tvorenú 150 členmi džihádistickej skupiny Gurabá aš-Šám (Cudzinci Levanty). Tá mala bojovať proti vláde sýrskeho prezidenta Bašára Asada, podľa prokuratúry však sledovala predovšetkým vlastné záujmy, pričom rabovala v meste Aleppo a taktiež zadržiavala a mučila ľudí, kým za nich nedostala výkupné.
Prokuratúra odmietla prezradiť, kedy tento muž prišiel do Nemecka alebo čo bolo podnetom na začatie vyšetrovania jeho prípadu.

EÚ vyzvala Indiu a Pakistan, aby podnikli „okamžité kroky“ na deeskaláciu
Európska únia v stredu vyzvala Indiu a Pakistan, aby okamžite konali s cieľom zmierniť situáciu medzi susednými krajinami.

Rusko pre bezpečnosť osláv v Moskve obmedzí aj prístup na internet
Rusko prijíma „všetky potrebné opatrenia“ vrátane obmedzenia prístupu na mobilný internet, aby zaistilo bezpečnosť počas prehliadky ku Dňu víťazstva, uviedol Kremeľ.

Raši a Pekarová Adamová rokovali o rozvoji spolupráce medzi parlamentmi SR a ČR
Predseda Národnej rady SR Richard Raši a predsedníčka Poslaneckej snemovne Parlamentu ČR Markéta Pekarová Adamová diskutovali o ďalšom rozvoji spolupráce medzi parlamentmi svojich krajín.

Biden tvrdí, že Trump sa snaží uzmieriť si šéfa Kremľa tlakom na Ukrajinu
Bývalý americký prezident Joe Biden tvrdí, že jeho nástupca v úrade Donald Trump za cenu udobrovania si Ruska tlačí na Ukrajinu, aby sa vzdala svojho územia.

Richard Raši sa v Prahe stretol s Pekarovou Adamovou
Predseda Národnej rady SR sa v rámci svojej prvej zahraničnej cesty stretol v Prahe s predsedníčkou Poslaneckej snemovne Parlamentu ČR Markétou Pekarovou Adamovou.