• Články
  • Internet
  • Mapy
  • Recepty
Piatok, 9.5.2025Meniny má Roland
15°Bratislava

Verejní funkcionári majú na podanie priznaní už len pár dní

  • 11:22 29.03.2016
  • Bratislava
Verejní funkcionári majú na podanie priznaní už len pár dní

Noví poslanci naň majú mesiac.

Verejní funkcionári majú už len tri dni na podanie majetkového priznania za minulý rok. Výnimkou sú napríklad noví poslanci Národnej rady SR, ktorí zložili sľuby 23. marca. Tí majú na podanie priznania ešte mesiac. Staronoví poslanci to musia stihnúť do 31. marca.

Majetkové priznania treba podať parlamentnému výboru pre nezlučiteľnosť funkcií. Zatiaľ ich podľa pracovníkov výboru nepodali všetci verejní funkcionári, ktorých sa povinnosť týka. Za nepodanie majetkového priznania alebo za oneskorenie sa, hrozí pokuta.

Povinnosť podať majetkové priznanie sa týka prezidenta SR, poslancov NR SR, členov vlády, štátnych tajomníkov, vedúcich ústredných orgánov štátnej správy, sudcov Ústavného súdu SR, predsedu a podpredsedov Najvyššieho súdu SR, členov Súdnej rady SR, generálneho prokurátora či verejného ochrancu práv. Majetkové priznanie musia podľa zákona podať napríklad aj náčelník Generálneho štábu Ozbrojených síl SR, riaditeľ SIS, rektori verejných vysokých škôl či šéfovia Železníc SR.

Verejní funkcionári v majetkovom priznaní uvádzajú celkové príjmy za výkon verejnej funkcie za predošlý rok, prípadne aj iné príjmy. Zverejňujú tiež zoznam svojho nehnuteľného a hnuteľného majetku, avšak bez konkrétností. Za verejného funkcionára sa navyše považuje osoba ešte rok odo dňa skončenia výkonu verejnej funkcie.
Zdroj: Teraz.sk, spravodajský portál TASR, Foto: TASR
Najnovšie v kategóriiViac článkov
Bober: Zvolením za pápeža sa plány kardinála Prevosta navštíviť Slovensko zmenili

Bober: Zvolením za pápeža sa plány kardinála Prevosta navštíviť Slovensko zmenili

DNES - 12:44Domáce

Plány bývalého kardinála Roberta Francisa Prevosta navštíviť Slovensko v najbližších týždňoch sa jeho zvolením za pápeža zrejme zmenili.

Muž sa v obchodnom dome vyhrážal zamestnankyni

Muž sa v obchodnom dome vyhrážal zamestnankyni

DNES - 11:32Domáce

Polícia obvinila 44-ročného muža z prečinu nebezpečného vyhrážania. Muž sa v obchodnom dome v Handlovej vyhrážal zamestnankyni.

SaS a mimoparlamentné strany označujú cestu premiéra do Moskvy za hanbu

SaS a mimoparlamentné strany označujú cestu premiéra do Moskvy za hanbu

DNES - 11:21Domáce

Opozičná strana SaS a mimoparlamentné strany Fórum a ODS združené v iniciatíve Pravicový blok kritizujú cestu premiéra Roberta Fica (Smer-SD) do Moskvy.

ZMOS je presvedčené, že EÚ by si mala zachovať svoj pôvodný kompas

ZMOS je presvedčené, že EÚ by si mala zachovať svoj pôvodný kompas

DNES - 9:44Domáce

Združenie miest a obcí Slovenska je presvedčené, že Európska únia by si mala zachovať svoj pôvodný kompas, ktorým je mier, solidarita a spoločný hospodársky rozvoj.

Robert Fico sa v Moskve stretol so srbským prezidentom Vučičom

Robert Fico sa v Moskve stretol so srbským prezidentom Vučičom

DNES - 6:41Domáce

Srbský prezident Aleksandar Vučič sa vo štvrtok večer v Moskve stretol so slovenským premiérom Robertom Ficom.