• Články
  • Internet
  • Mapy
  • Recepty
Piatok, 9.5.2025Meniny má Roland
Bratislava

V Košiciach sa premnožili potkany, mesto sa bude deratizovať

  • 19:01 28.03.2016
  • Košice
V Košiciach sa premnožili potkany, mesto sa bude deratizovať

Mesto a jeho mestské časti vykonajú deratizáciu na celom území mesta v objektoch, ktoré sú v ich správe, alebo vo vlastníctve a na verejných priestranstvách.

Regionálny úrad verejného zdravotníctva (RÚVZ) v Košiciach nariadil v termíne od 29.3. do 30.4. vykonanie plošnej deratizácie. Nariadenie sa týka všetkých košických mestských častí.

"RÚVZ dostal opakujúce sa podnety občanov na zvýšený výskyt hlodavcov, najmä potkanov vo viacerých častiach mesta. Riešenie tohto problému si vyžaduje koordinovaný postup všetkých dotknutých právnických a fyzických osôb na území mesta pri deratizácii v najkratšom časovom období," uviedla regionálna hygienička Margita Kaplanová.

"Právnické osoby a fyzické osoby – podnikatelia vykonajú deratizáciu v objektoch, ktoré užívajú alebo spravujú, v kanalizačných a kolektorových rozvodoch a areáloch určených na podnikanie a bývanie, vrátane objektov školských a zdravotníckych zariadení, zariadení sociálnych služieb, v bytových a polyfunkčných domoch, skladoch a na skládkach odpadov. Deratizáciu zrealizujú prostredníctvom subjektov oprávnených na profesionálne vykonávanie regulácie živočíšnych škodcov," vysvetlila Kaplanová.

Čo sa týka fyzických osôb, tie majú podľa nej zabezpečiť deratizáciu v priestoroch rodinných domov, bytových domov a na pozemkoch, ktoré majú vo vlastníctve, alebo ich užívajú a v objektoch využívaných na chov hospodárskych zvierat. Vykonať ju môžu svojpomocne, dostupnými prípravkami, ktoré sú na to určené, alebo prostredníctvom oprávnených subjektov.

"Mesto Košice a jeho mestské časti vykonajú deratizáciu na celom území mesta v objektoch, ktoré sú v ich správe, alebo vo vlastníctve a na verejných priestranstvách," dodala hygienička.

Fyzické i právnické osoby sa musia podľa RÚVZ v prípade kontroly preukázať pokladničným dokladom o kúpe prípravku, ktorý bol použitý, alebo potvrdením o profesionálnom vykonaní deratizácie.
Zdroj: Teraz.sk, spravodajský portál TASR, Foto: TASR
Najnovšie v kategóriiViac článkov
Šimečka: Oceňujem slová nového pápeža o hodnotách mieru a spolupráce

Šimečka: Oceňujem slová nového pápeža o hodnotách mieru a spolupráce

VČERA - 21:22Domáce

Predseda Progresívneho Slovenska Michal Šimečka oceňuje slová nového pápeža Leva XIV. po jeho zvolení, v ktorých hovoril o hodnotách mieru a spolupráce.

Ozbrojené sily SR hlásia mimoriadnu udalosť

Ozbrojené sily SR hlásia mimoriadnu udalosť

VČERA - 21:16Domáce

Pri mimoriadnej udalosti utrpel vojak strelné poranenie.

Fico priletel do Moskvy na oslavy 80. výročia konca druhej svetovej vojny

Fico priletel do Moskvy na oslavy 80. výročia konca druhej svetovej vojny

VČERA - 21:15Domáce

Slovenský premiér Robert Fico vo štvrtok večer pristál na letisku v Moskve, kde sa zúčastní na oslavách 80. výročia konca druhej svetovej vojny.

Majerský: Verím, že Lev XIV. bude rovnako odvážny ako pápež František

Majerský: Verím, že Lev XIV. bude rovnako odvážny ako pápež František

VČERA - 21:11Domáce

Predseda opozičnej strany KDH Milan Majerský má radosť zo zvolenia nástupcu Svätého Petra a verí, že nový pápež Lev XIV. bude rovnako odvážny ako jeho predchodca.

SOI varuje: Na tento web si dajte pozor!

SOI varuje: Na tento web si dajte pozor!

VČERA - 20:34Domáce

Inšpekcia odporúča vyhnúť sa nákupu zájazdov na podozrivej webovej stránke.