• Články
  • Internet
  • Mapy
  • Recepty
Utorok, 29.11.2022Meniny má Vratko
Bratislava

Turistov rekordne pribúda, chystajú pre nich novinky

  • 6:15 25.05.2013
  • LIPTOVSKÝ MIKULÁŠ
Turistov rekordne pribúda, chystajú pre nich novinky

Na Liptove rekordne pribúda turistov, za prvé tri mesiace tohto roka navštívilo Liptov 131 503 dovolenkárov, čo je o takmer tretinu viac ako v prvom štvrťroku minulého roka.

„Rapídne nám stúpol predovšetkým počet zahraničných návštevníkov, ktorých k nám prišlo o vyše 44 percent viac. Potešiteľný je aj nárast domácej klientely o viac ako 17 percent. Žiadny iný turistický región na Slovensku nedosiahol taký výrazný nárast návštevnosti ako práve strediská a zariadenia pod Chopkom,“ povedala riaditeľka Oblastnej organizácie cestovného ruchu Region Liptov Darina Bartková. Rastúci trend v návštevnosti sa odrazil aj na počte prenocovaní v regióne, ktorý sa zvýšil o takmer štvrtinu.
Na Liptove sa pripravujú na letnú sezónu

Liptáci veria, že tento trend by mohol pokračovať aj v letnej sezóne. Dovolenkárov by mali prilákať najmä novinky v akvaparkoch, nové cyklotrasy či Cyklo-aqua bus. Najväčším lákadlom má byť adrenalínová atrakcia - simulátor voľného pádu Superfly.

Vertikálny tunel, v ktorom bude prúdiť vzduch rýchlosťou 270 kilometrov za hodinu, postavili za päť miliónov eur v liptovskomikulášskom akvaparku Tatralandia. „Pre návštevníkov sme okrem toho pripravili zrekonštruovaný amfiteáter a novú atrakciu Gold Splash z bývalej banskej veže. Ide o bezplatnú zábavu, pri ktorej si záujemcovia zajazdia v tradičnom banskom vozíku, ktorý ich katapultuje priamo do jazierka,“ dodal manažér akvaparku Michal Beňo.

Kúpele Lúčky lákajú na vynovené izby a nové wellness centrum so saunami a jacuzzi so slanou vodou. „Ľudí s problémami s dýchacím ústrojenstvom určite poteší aj nová suchá a mokrá soľná jaskyňa,“ dodala ekonomická riaditeľka kúpeľov Slávka Medveďová.

V Gino Paradise Bešeňová sa dovolenkári môžu tešiť na morské vlny a 30 metrov vysokú toboganovú vežu s najrýchlejšími a najdlhšími toboganmi na Slovensku.
Turistov čaká veľa zaujímavých atrakcií a zážitkov

Cyklisti si budú môcť vyskúšať 562 kilometrov nových cyklotrás a po úspechu zimných Ski-aqua busov využiť aj novinku Cyklo-aqua bus.

Ten bude premávať na trase Podbanské - Vlkolínec a spojí všetky významné turistické centrá na Liptove. Pre adrenalínových cyklistov opäť otvoria aj Bike Parky v Jasnej a na Malinôm Brde.

Návštevníci Liptova sa môžu tešiť aj na pokračovanie minuloročnej Cesty za dobrodružstvom, ktorá dovolenkárom ponúkne 18 aktivít od Čutkovskej doliny až po Liptovský Ján.

„Patria k nim napríklad tvorivé dielne s možnosťou výroby vlastných suvenírov vo Vlkolínci, jazda na lanovkách, návšteva jaskýň a Medvedej štôlne, výlet na koči, člnkovanie a rafting na Váhu, minigolf, štvorkolky, lanové parky či bobová dráha,“ povedala projektová manažérka oblastnej organizácie cestovného ruchu Andrea Urbanová.

Cestu po Liptove uľahčí turistom mapa atrakcií voľne dostupná v infocentrách a viac ako 60 zliav ponúkne regionálna karta Liptov Region Card.
Zdieľať tento článok na Facebooku
Zdroj: WEBNOVINY
Najnovšie v kategóriiViac článkov
Na Slovensku sa začali rotácie vojakov NATO, ministerstvo obrany upozorňuje na presuny

Na Slovensku sa začali rotácie vojakov NATO, ministerstvo obrany upozorňuje na presuny

VČERA - 20:55Domáce

Na Slovensku sa začali rotácie vojakov Mnohonárodnej bojovej skupiny NATO.

Zomrela herečka, ktorá prepožičala hlas desiatkam známych postáv

Zomrela herečka, ktorá prepožičala hlas desiatkam známych postáv

VČERA - 19:12Domáce

V jej repertoári dominovali najmä postavy detí a titulné roly. Známa herečka zomrela vo veku 87 rokov.

Progresívne Slovensko má v najnovšom prieskume 10 percent, OĽANO predbehlo SaS

Progresívne Slovensko má v najnovšom prieskume 10 percent, OĽANO predbehlo SaS

VČERA - 18:40Domáce

Voľby do Národnej rady SR by koncom novembra vyhral Hlas-SD so ziskom 19,7 percenta hlasov.

Experti upozorňujú na riziká v prípade električkovej trate pred SND

Experti upozorňujú na riziká v prípade električkovej trate pred SND

VČERA - 18:18Domáce

Hlavné mesto tvrdí, že ministerstvo kultúry sa rozhodlo posúdiť dosahy špecifického technického riešenia, s ktorým projekt novej električkovej trate v skutočnosti neráta.