• Články
  • Internet
  • Mapy
  • Recepty
Streda, 7.5.2025Meniny má Monika
14°Bratislava

Európska únia vlani zaznamenala 1,2 milióna žiadostí o azyl

  • 15:45 04.03.2016
  • Brusel
Európska únia vlani zaznamenala 1,2 milióna žiadostí o azyl

Väčšina ľudí, ktorí požiadali v 28 členských krajín EÚ o azyl, boli Sýrčania, Iračania či Afganci.

V roku 2015 požiadalo o azyl v Európskej únii vyše 1,2 milióna ľudí, čo je viac ako dvojnásobok počtu z roku 2014. Informoval o tom dnes Európsky štatistický úrad (Eurostat).

Väčšina ľudí, ktorí požiadali v 28 členských krajín EÚ o azyl, boli Sýrčania, Iračania či Afganci. O udelenie azylu požiadalo celkovo 362.800 Sýrčanov, citovala Eurostat tlačová agentúra AP.

Vyše tretinu z celkového počtu žiadostí o azyl - spolu 441.800 - bolo podaných v Nemecku. V prepočte na jedného obyvateľa najviac žiadostí zaznamenali v Maďarsku, vo Švédsku, v Rakúsku a vo Fínsku. V Chorvátsku požiadalo o azyl iba 140 osôb.

Údaje Eurostatu sa týkajú iba ľudí, ktorí požiadali o azyl v krajinách EÚ prvýkrát, a to v priebehu minulého roka.

Na konci roka 2014 bolo nevyriešených ešte takmer pol milióna žiadostí o azyl podaných v predchádzajúcom období.
Zdroj: Teraz.sk, spravodajský portál TASR, Foto: TASR
Najnovšie v kategóriiViac článkov
EÚ vyzvala Indiu a Pakistan, aby podnikli „okamžité kroky“ na deeskaláciu

EÚ vyzvala Indiu a Pakistan, aby podnikli „okamžité kroky“ na deeskaláciu

DNES - 13:51Zahraničné

Európska únia v stredu vyzvala Indiu a Pakistan, aby okamžite konali s cieľom zmierniť situáciu medzi susednými krajinami.

Rusko pre bezpečnosť osláv v Moskve obmedzí aj prístup na internet

Rusko pre bezpečnosť osláv v Moskve obmedzí aj prístup na internet

DNES - 13:11Zahraničné

Rusko prijíma „všetky potrebné opatrenia“ vrátane obmedzenia prístupu na mobilný internet, aby zaistilo bezpečnosť počas prehliadky ku Dňu víťazstva, uviedol Kremeľ.

Raši a Pekarová Adamová rokovali o rozvoji spolupráce medzi parlamentmi SR a ČR

Raši a Pekarová Adamová rokovali o rozvoji spolupráce medzi parlamentmi SR a ČR

DNES - 12:40Zahraničné

Predseda Národnej rady SR Richard Raši a predsedníčka Poslaneckej snemovne Parlamentu ČR Markéta Pekarová Adamová diskutovali o ďalšom rozvoji spolupráce medzi parlamentmi svojich krajín.

Biden tvrdí, že Trump sa snaží uzmieriť si šéfa Kremľa tlakom na Ukrajinu

Biden tvrdí, že Trump sa snaží uzmieriť si šéfa Kremľa tlakom na Ukrajinu

DNES - 11:22Zahraničné

Bývalý americký prezident Joe Biden tvrdí, že jeho nástupca v úrade Donald Trump za cenu udobrovania si Ruska tlačí na Ukrajinu, aby sa vzdala svojho územia.

Richard Raši sa v Prahe stretol s Pekarovou Adamovou

Richard Raši sa v Prahe stretol s Pekarovou Adamovou

DNES - 10:22Zahraničné

Predseda Národnej rady SR sa v rámci svojej prvej zahraničnej cesty stretol v Prahe s predsedníčkou Poslaneckej snemovne Parlamentu ČR Markétou Pekarovou Adamovou.