• Články
  • Internet
  • Mapy
  • Recepty
Sobota, 10.5.2025Meniny má Viktória
Bratislava

SaS podozrieva Fica, že rezervu minul pohoršujúcim spôsobom

  • 13:40 18.02.2016
  • BRATISLAVA
SaS podozrieva Fica, že rezervu minul pohoršujúcim spôsobom

Argument úradu vlády, že požadované informácie nemá k dispozícii, pokladajú liberáli za absurdný a alibistický.

Odmietnutie premiéra Roberta Fica zverejniť, akým spôsobom minul svoju jeden a pol miliónovú rezervu, považuje opozičná SaS za jeden z mnohých prejavov arogancie moci.

Liberáli upozorňujú, že ide o peniaze daňových poplatníkov a keďže zverejnenie ukladá zákon, mala by to byť v slušnej a demokratickej krajine samozrejmosť. "Odmietnutie zverejnenia v nás vyvoláva silné podozrenie, že peniaze daňových poplatníkov minul spôsobom, ktorý je v rozpore s verejným záujmom a ktorý je možno, ako tomu už v minulosti bolo, pohoršujúci. Nevieme si inak vysvetliť reálny dôvod, pre ktorý úrad vlády odmietol žiadosť organizácie Transparency International Slovensko o sprístupnenie kompletného zoznamu udelených dotácií z rezervy predsedu vlády za rok 2015," uvádzajú predstavitelia SaS.

Argument úradu vlády, že požadované informácie nemá k dispozícii, pokladajú liberáli za absurdný a alibistický. Podozrenie SaS sa opiera aj o podľa nich neblahé skúsenosti z obdobia prvej Ficovej vlády, keď premiér opakovane podporil fitnesku Evu Martinkovú úhrnnou sumou 43 500 eur namiesto občanov postihnutých povodňami.

"Ficovu slabosť pre nežné pohlavie považujeme za jeho súkromnú vec, pokiaľ do toho nezaťahuje verejné financie a štátne záležitosti. Rezerva predsedu vlády má slúžiť na mimoriadne udalosti, ako napríklad povodne a iné živelné katastrofy a nie na predvolebné PR či podporu spriazneným ľuďom. Ide o verejné zdroje, nie o osobné vlastníctvo premiéra, a tak by s nimi mal narábať," uzatvárajú liberáli.
Zdroj: WebNoviny.sk
Najnovšie v kategóriiViac článkov
Osobu zadržanú po lúpežnom prepadnutí sudkyne prepustili na slobodu

Osobu zadržanú po lúpežnom prepadnutí sudkyne prepustili na slobodu

VČERA - 20:44Domáce

Nejednalo sa o občana cudzej štátnej príslušnosti.

SHMÚ vydal výstrahu: Toto zasiahne celé Slovensko

SHMÚ vydal výstrahu: Toto zasiahne celé Slovensko

VČERA - 18:59Domáce

Meteorológovia vydali výstrahu pre celé územie SR.

Fico Kallasovej: Nemáš absolútne žiadnu právomoc kritizovať suverénneho premiéra suverénnej krajiny

Fico Kallasovej: Nemáš absolútne žiadnu právomoc kritizovať suverénneho premiéra suverénnej krajiny

VČERA - 18:54Domáce

Kallasová podľa Fica ako úradníčka EK nemá právo kritizovať premiéra suverénneho štátu.

Pátranie po nezvestnom Jánovi bolo neúspešné

Pátranie po nezvestnom Jánovi bolo neúspešné

VČERA - 18:33Domáce

Polícia žiada občanov o pomoc a spoluprácu.

Muž vyhodil do kontajnera šperkovnicu so šperkami, prípad rieši polícia

Muž vyhodil do kontajnera šperkovnicu so šperkami, prípad rieši polícia

VČERA - 16:19Domáce

V šperkovnici boli zlaté retiazky, náušnice, prstene i prívesky.