Babiš aj jeho nástupcovia dostanú policajnú ochranku
- 18:40 21.12.2015
- BRATISLAVA

Andrej Babiš požiadal ministra vnútra ČR Milana Chovanca o policajnú ochranu už na začiatku novembra, pričom to zdôvodnil celou radou hrozieb.
Babiš požiadal ministra vnútra ČR Milana Chovanca o policajnú ochranu už na začiatku novembra, pričom to zdôvodnil celou radou hrozieb a poukázal aj na otázky ako boj proti organizovanému zločinu, daňové aspekty, boj proti hazardu a iné chúlostivé témy, ktorým sa venuje.
Denné náklady na ochranku ministra financií ČR dosiahnu podľa samotného Babiša asi 10.000 korún. Popri mzdách pre bodyguardov budú túto sumu tvoriť aj náklady na prevádzku motorových vozidiel a plat policajného vodiča. Minister financií namietal voči nákupu troch áut pre celý predmetný útvar, pričom cena jedného je asi 2,4 milióna Kč.
Napokon však akceptoval argumenty, že počas budúcoročnej návštevy najvyšších predstaviteľov napríklad Číny a Vatikánu budú potrebné ďalšie automobily.
V ČR mali doteraz nárok na policajnú ochranku prezident, šéfovia oboch komôr parlamentu, premiér, ako aj ministri vnútra, zahraničných vecí a spravodlivosti. Na ministra obrany dohliada vojenská polícia.

Veľvyslanectvo USA v Kyjeve varuje pred možným leteckým útokom
Veľvyslanectvo Spojených štátov v ukrajinskej metropole Kyjev v piatok varovalo pred možným veľkým leteckým útokom, ktorý by sa mohol uskutočniť v najbližších dňoch.

Mexiko podalo na Google žalobu
Informáciu potvrdila mexická prezidentka Claudia Sheinbaumová.

USA a európski spojenci dokončujú návrh na prímerie medzi Ukrajinou a Ruskom
Spojené štáty a ich európski spojenci dokončujú návrh na 30-dňové prímerie medzi Ruskom a Ukrajinou, ktorý by v prípade jeho odmietnutia viedol k uvaleniu ďalších sankcií na Moskvu.

Fico sa v Moskve stretol s generálnym tajomníkom Komunistickej strany Vietnamu
Predseda vlády SR Robert Fico sa v piatok počas návštevy Moskvy pri príležitosti 80. výročia ukončenia druhej svetovej vojny v Európe stretol s generálnym tajomníkom Komunistickej strany Vietnamu To Lamom.

Poslanci hnutia Slovensko dorazili do Kyjeva, Fica kritizovali za návštevu Ruska
Poslanci Národnej rady SR z opozičného hnutia Slovensko Igor Matovič, Roman Mikulec a Gábor Grendel v piatok navštívili hlavné mesto Ukrajiny Kyjev.