Pre príchod Jaguara otvorí Nitra tri škôlky pre 400 detí
- 9:05 18.12.2015
- NITRA

Ďalším plánovaným opatrením v súvislosti s investíciou Jaguara bude zvýšenie bezpečnosti v mestskej časti Dražovce, ktorá sa dotýka priemyselného parku.
Ďalším plánovaným opatrením v súvislosti s investíciou Jaguara bude zvýšenie bezpečnosti v mestskej časti Dražovce, ktorá sa dotýka priemyselného parku a bývajú tu aj neprispôsobiví občania. Mesto zvažuje, že tu zriadi pracovisko mestskej polície. V priemyselnom parku má vzniknúť tzv. peoplecentrum, kde bude okrem materskej školy so štyrmi triedami aj reštaurácia a ďalšie zázemie pre celý priemyselný park. "Podieľať sa budeme aj na spravovaní komunikácií po dokončení investície, čo samozrejme vyžaduje určité náklady, ktoré pýtame od štátu, aby sme mohli tieto práce zabezpečiť nielen v priemyselnej zóne, ale aj v celom meste," hovorí primátor.
Dvonč predpokladá, že investícia sa dotkne aj bytovej výstavby, i keď zatiaľ nevie, v akom rozsahu sa bude na nej podieľať mesto. "Pripravujeme podklady pre Štátny fond rozvoja bývania a určite vytvoríme priestor pre súkromných investorov na výstavbu bytov. Budeme musieť stabilizovať v Nitre mladých ľudí, ktorí budú vychádzať z takých odborov, ktoré budú pre Jaguar dôležité," podotkol Dvonč.

Bessent: USA a Čína budú mať vzájomne výhodné obchodné vzťahy
Americký minister financií Scott Bessent obhajoval postoj svojej vlády v colnom spore medzi USA a Čínou.

Grendel: Vláda sa tvári, že konsoliduje, ale rieši len seba
Uviedol to poslanec parlamentu Gábor Grendel v reakcii na nedeľné vyjadrenia premiéra Roberta Fica.

Premiér chce o transakčnej dani hovoriť na koaličnej rade koncom týždňa
O téme transakčnej dane by sa mali koaliční lídri rozprávať na koaličnej rade, ktorú plánuje premiér Robert Fico zvolať koncom nasledujúceho týždňa.

Trumpove clá spôsobujú problémy firmám v USA, ktoré sú závislé od výroby v Číne
Obchodný spor amerického prezidenta Donalda Trumpa s Čínou spôsobil zmätky vo firmách v USA, ktoré sa spoliehajú na čínsku výrobu.

Neférový prístup zo strany zamestnávateľa pociťuje 42 % Slovákov
Počas posledných šiestich mesiacov pocítilo neférové konanie zo strany zamestnávateľa 42 % ľudí.