• Články
  • Internet
  • Mapy
  • Recepty
Piatok, 9.5.2025Meniny má Roland
Bratislava

Energetické centrum dostalo za vyššie ceny pokutu milión eur

  • 9:53 16.05.2013
  • BRATISLAVA
Energetické centrum dostalo za vyššie ceny pokutu milión eur

Spoločnosť Energetické Centrum, a.s. dostala od Úradu pre reguláciu sieťových odvetví SR (ÚRSO) pokutu vo výške jeden milión eur.

“Ukončili sme správne konanie nadväzujúce na výsledky kontroly v regulovanom subjekte. Na základe zistení o porušení zákona, z ktorých najvážnejším bolo účtovanie vyšších cien elektriny, ako úradom stanovených maximálnych cien, úrad rozhodol o udelení sankcie,“ informoval hovorca regulačného úradu Miroslav Lupták.

O tom, že alternatívny dodávateľ porušoval zákon, informoval ÚRSO už začiatkom marca. Podľa šéfa regulačného úradu Jozefa Holjenčíka, v spoločnosti zistili porušenia zákona vo veľkom rozsahu, a to tak pri dodávke elektriny, ako aj plynu.

Alternatívny dodávateľ energií porušoval zákon napríklad v tom, že svojim odberateľom dodával energie za ceny neschválené regulátorom. Spoločnosť taktiež podľa regulačného úradu nedodržiavala lehoty na reklamácie, nepodávala úradu potrebné informácie, či sa vyhýbala vracaniu preplatkov.

Regulátor dostal od spotrebiteľov takmer šesťsto sťažností, najviac ich prišlo v minulom roku. Výška pokuty pre alternatívneho dodávateľa energií sa mohla vyšplhať až na úroveň 10 mil. eur.

Energetické Centrum je dodávateľom elektrickej energie a zemného plynu. Na slovenskom trhu pôsobí už tretí rok. Má približne 130 tisíc klientov, spolu s českým Energetickým Centrom má viac ako 260 tisíc zákazníkov.

Alternatívny dodávateľ energií má nového majiteľa. Spoločnosť Energy Supplier No. 1 sa rozhodla predať novému investorovi slovenské aj české Energetické Centrum. Novým vlastníkom alternatívneho dodávateľa energií sa stala v prvom štvrťroku tohto roka švajčiarska spoločnosť Cromicron.

Zdroj: WEBNOVINY
Najnovšie v kategóriiViac článkov
Trump ohlásil obchodnú dohodu so Spojeným kráľovstvom

Trump ohlásil obchodnú dohodu so Spojeným kráľovstvom

VČERA - 18:07Ekonomické

Americký prezident Donald Trump na tlačovej konferencii v Bielom dome, na ktorej sa telefonicky zúčastnil aj britský premiér Keir Starmer, ohlásil obchodnú dohodu s Spojeným kráľovstvom.

Cena zlata klesla, nadol ju posunuli vyhlásenia Trumpa o obchodnej dohode

Cena zlata klesla, nadol ju posunuli vyhlásenia Trumpa o obchodnej dohode

VČERA - 12:53Ekonomické

Cena zlata vo štvrtok klesla, keď investori zareagovali na informácie amerického prezidenta Donalda Trumpa v súvislosti s obchodnou dohodou medzi USA a jednou z veľkých ekonomík.

Takáč: Situáciu s premnoženou zverou vyrieši až nový zákon o poľovníctve

Takáč: Situáciu s premnoženou zverou vyrieši až nový zákon o poľovníctve

21:28 07.05.2025Ekonomické

Situáciu s premnoženou raticovou zverou by mal vyriešiť až pripravovaný nový zákon o poľovníctve, o ktorom agrorezort diskutuje s parlamentnými poslaneckými klubmi.

SaS: Fico tlačí Slovensko späť do energetickej závislosti od Ruska

SaS: Fico tlačí Slovensko späť do energetickej závislosti od Ruska

21:18 07.05.2025Ekonomické

Snahy premiéra Roberta Fica o návrat k energetickej závislosti Slovenska od Ruskej federácie opozičná SaS dôrazne odmieta.

Cena zlata klesla, nadol ju tlačia očakávania rokovaní medzi Čínou a USA

Cena zlata klesla, nadol ju tlačia očakávania rokovaní medzi Čínou a USA

21:13 07.05.2025Ekonomické

Cena zlata klesla v stredu o viac než 1 % po informáciách o príprave rokovaní vysokopostavených predstaviteľov Číny a Spojených štátov o obchode.