• Články
  • Internet
  • Mapy
  • Recepty
Sobota, 10.5.2025Meniny má Viktória
19°Bratislava

Exriaditeľ komunistickej väznice stál opäť pred súdom

  • 19:53 25.11.2015
  • BUKUREŠŤ
Exriaditeľ komunistickej väznice stál opäť pred súdom

Deväťdesiatročný Visinescu sa chcel na súde odvolať proti júlovému verdiktu, v ktorom ho uznali za vinného za smrť 12 väzňov v zariadení v meste Ramnicu Sarat.

Rumunský odvolací súd začal dnes s vypočúvaním bývalého riaditeľa väznice z obdobia komunizmu Alexandra Visinesca, ktorého ešte v júli nižší súd odsúdil na 20 rokov odňatia slobody za zločiny proti ľudskosti. Informovala o tom agentúra AP.

Deväťdesiatročný Visinescu sa chcel na súde odvolať proti júlovému verdiktu, v ktorom ho uznali za vinného za smrť 12 väzňov v zariadení v meste Ramnicu Sarat, kde pôsobil ako riaditeľ v rokoch 1956-63. Jeho právnik Nicolae Oltean požiadal rumunský najvyšší súd o preskúmanie týchto úmrtí, sudca to však zamietol.

Visinescu v súvislosti s celým prípadom uviedol, že iba plnil príkazy. Na súde dnes strávil deväť hodín, následne povedal, že je príliš unavený na to, aby verejnosti poskytol akékoľvek vyjadrenie. AP dodala, že ďalšie vypočúvanie Visinesca je naplánované na 27. januára.
Zdroj: WebNoviny.sk
Najnovšie v kategóriiViac článkov
Ukrajina a jej spojenci navrhujú 30-dňové prímerie od pondelka 12. mája

Ukrajina a jej spojenci navrhujú 30-dňové prímerie od pondelka 12. mája

DNES - 13:46Zahraničné

Kyjev a jeho európski spojenci sa dohodli, že vyzvú Rusko, aby akceptovalo zavedenie 30-dňového bezpodmienečného úplného prímeria v bojoch na Ukrajine.

Šéfka EK vyzvala na prímerie na Ukrajine bez predchádzajúcich podmienok

Šéfka EK vyzvala na prímerie na Ukrajine bez predchádzajúcich podmienok

DNES - 13:09Zahraničné

Prímerie na Ukrajine musí byť zavedené bez kladenia akýchkoľvek predchádzajúcich podmienok, uviedla v sobotu šéfka Európskej komisie Ursula von der Leyenová.

Macron varoval pred dôsledkami odmietnutia prímeria zo strany Ruska

Macron varoval pred dôsledkami odmietnutia prímeria zo strany Ruska

DNES - 12:50Zahraničné

Francúzsky prezident Emmanuel Macron v sobotu počas svojej návštevy Kyjeva varoval Rusko pred dôsledkami možného odmietnutia prímeria v bojoch na Ukrajine zo strany Moskvy.

Európski lídri si v Kyjeve pripomenuli obete vojny

Európski lídri si v Kyjeve pripomenuli obete vojny

DNES - 9:50Zahraničné

Nemecký kancelár Friedrich Merz, francúzsky prezident Emmanuel Macron, britský premiér Keir Starmer a predseda poľskej vlády Donald Tusk si v Kyjeve uctili pamiatku obetí ruskej vojenskej invázie.

Rubio vyzval Indiu a Pakistan na obnovenie komunikácie a zmiernenie napätia

Rubio vyzval Indiu a Pakistan na obnovenie komunikácie a zmiernenie napätia

DNES - 8:39Zahraničné

Americký minister zahraničných vecí Marco Rubio vyzval Indiu a Pakistan, aby medzi sebou obnovili priamu komunikáciu v záujme „vyhnúť sa nezrovnalostiam“ v stupňujúcom sa konflikte.