Teroristi zverejnili snímku bomby, ktorá zničila ruský airbus
- 17:17 18.11.2015
- Egypt

IS tvrdí, že bombu prepašovali na palubu lietadla v plechovke.
Snímku zverejnili vo svojom propagandistickom časopise Dabiq. V ňom sa okrem iného píše, že bombu ukryli do plechovky z nápoja Schweppes Gold a "našli spôsob, ako sabotovať kontrolu" na letisku Šarm aš-Šajch.
"Rusom a všetkým ich spojencom sme chceli ukázať, že na území a vo vzdušnom priestore moslimov nikdy nenájdu bezpečie. Ich každodenné vraždenie desiatok ľudí pri náletoch v Levante im prinesie len katastrofy a tak, ako zabíjajú oni, budú s Alláhovým požehnaním rovnako zabití," prehlasujú ďalej islamisti.
Okrem tejto snímky zverejnili aj fotografie pasov, ktoré sa našli na púšti, kam lietadlo dopadlo.

India a Pakistan sa obviňujú z ďalších útokov, obetí je už viac ako 40
India vo štvrtok obvinila Pakistan z ďalších útokov a varovala, že na akúkoľvek jeho vojenskú akciu bude reagovať „veľmi, veľmi tvrdou odpoveďou“.

Trump zvažuje premenovať Perzský záliv, Irán túto úvahu odsúdil
Americký prezident Donald Trump v stredu povedal, že zvažuje zmenu názvu Perzského zálivu.

Si sa stretol s Putinom, hovorili o spolupráci aj o druhej svetovej vojne
Čínsky prezident Si Ťin-pching pricestoval vo štvrtok na oficiálnu návštevu Moskvy pri príležitosti osláv konca druhej svetovej vojny a stretol sa s jeho ruským náprotivkom Vladimirom Putinom.

Z komína stúpa čierny dym, konkláve nezvolilo pápeža
Kardináli ani v druhý deň konkláve nezvolili nového pápeža.

Donald Tusk požiadal Nemecko o predĺženie misie systémov Patriot v Poľsku
Predseda poľskej vlády Donald Tusk požiadal nemeckého kancelára Friedricha Merza o zváženie predĺženia misie systémov protivzdušnej obrany Patriot.