Na sudcu ústavného súdu kandidujú aj dvaja poslanci Smeru

Poslanci a relevantné inštitúcie navrhli na voľné miesto sudcu ústavného súdu spolu deväť kandidátov.
Danu Bystriansku, ktorá je dočasne pridelená na výkon funkcie sudkyne na Najvyšší súd SR, navrhlo Združenie sudcov Slovenska. Bystrianská je prezidentkou tohto združenia. Predsedu senátu Správneho kolégia na Najvyššom súde SR Miroslava Gavalca navrhla za kandidáta predsedníčka Najvyššieho súdu SR. Vysokoškolskú učiteľku Soňu Košičiarovú nominovala dekanka Právnickej fakulty Trnavskej univerzity v Trnave. Slovenská advokátska komora predložila za kandidáta advokáta Ondreja Mularčíka, poslanci za KDH Ján Figeľ a Pavol Abrhan navrhli advokáta Michala Matulníka, Združenie sudcov Slovenska nominovalo sudkyňu Najvyššieho súdu SR Lenku Praženkovú a predsedu Špecializovaného trestného súdu Michala Trubana navrhla predsedníčka Najvyššieho súdu SR.
Voľby kandidátov na post ústavného sudcu sa uskutočnia na prebiehajúcej 58. schôdzi parlamentu. Národná rada v tajných voľbách zvolí dvoch kandidátov, z ktorých má prezident vybrať jedného.

Otvorenie letnej sezóny na Spišskom hrade ponúka bohatý program
Bohatý program určený predovšetkým rodinám s deťmi ponúka sobotňajšie slávnostné otvorenie letnej turistickej sezóny na Spišskom hrade.

V Modre nad Cirochou sa zrazil vlak s autom, zranila sa jedna osoba
Hasiči zasahovali v sobotu pri nehode vlaku a osobného motorového vozidla v obci Modra nad Cirochou v okrese Humenné.

Gazda: Pápež Lev XIV. sa v príhovore jasne prihlásil k línii pápeža Františka
Pápež Lev XIV. sa vo svojom príhovore jasne prihlásil k línii pápeža Františka.

Nádaská: Slobodne sme sa k oslavovaniu Dňa matiek vrátili až po roku 1989
Deň matiek sa oslavuje v rôznych krajinách sveta počas rôznych období roka.

Robert Fico rokoval v Moskve s prezidentom Ruskej federácie Vladimirom Putinom
Predseda vlády Slovenskej republiky Robert Fico absolvoval v rámci pracovnej návštevy Moskvy bilaterálne rokovanie s prezidentom Ruskej federácie Vladimirom Putinom.