Volkswagen prezradil, kedy stiahne autá spojené so škandálom
- 9:04 07.10.2015
- BERLÍN

Nový šéf nemeckej automobilky Volkswagen Matthias Müller uviedol v utorok v rozhovore pre stredajšie vydanie nemeckého denníka Frankfurter Allgemeine Zeitung (FAZ), že spoločnosť začne v januári sťahovať dieselové autá zasiahnuté aférou so zmanipulovanými emisiami a opravy ukončí do konca budúceho roka.
Škandál vo Volkswagene (VW) spôsobil pokles hodnoty jeho akcií a vážne poškodil povesť spoločnosti. Nový šéf automobilky povedal, že VW sa musí stať menšou a menej centralizovanou spoločnosťou. Dodal, že každý model a značka budú preskúmané z toho pohľadu, či sú pre spoločnosť prínosom. Müller vymenoval konkrétne Bugatti. Šéf nemeckej firmy dodal, že potrebná je skôr "evolúcia" než "revolúcia", aby sa situácia vo VW vrátila do normálu. A predpovedal, že spoločnosť môže do dvoch, troch rokov "opäť žiariť". "Táto kríza nám dala príležitosť dôkladne reorganizovať štruktúry Volkswagenu. Chceme spoločnosť zoštíhliť, viac decentralizovať a dať značkám viac zodpovednosti," uviedol Müller.
Müller tiež odmietol tvrdenia, že spoločnosť VW príliš neskoro informovala finančné trhy o problémoch s dieselovými autami, hoci predstaviteľom americkej Agentúry na ochranu životného prostredia (EPA) to oznámila o niekoľko týždňov skôr, než záležitosť zverejnila. "Podľa našich znalostí zákonov sme o tom informovali načas," vyhlásil šéf nemeckej automobilky.

Veľká banka hlási rozsiahlu odstávku služieb
Banka ohlásila plánovanú odstávku elektronických služieb.

Prezident vymenoval Dušana Keketiho za viceguvernéra NBS
Viceguvernérom Národnej banky Slovenska (NBS) sa stal Dušan Keketi. V piatok ho do funkcie vymenoval prezident SR Peter Pellegrini.

Trump ohlásil obchodnú dohodu so Spojeným kráľovstvom
Americký prezident Donald Trump na tlačovej konferencii v Bielom dome, na ktorej sa telefonicky zúčastnil aj britský premiér Keir Starmer, ohlásil obchodnú dohodu s Spojeným kráľovstvom.

Cena zlata klesla, nadol ju posunuli vyhlásenia Trumpa o obchodnej dohode
Cena zlata vo štvrtok klesla, keď investori zareagovali na informácie amerického prezidenta Donalda Trumpa v súvislosti s obchodnou dohodou medzi USA a jednou z veľkých ekonomík.

Takáč: Situáciu s premnoženou zverou vyrieši až nový zákon o poľovníctve
Situáciu s premnoženou raticovou zverou by mal vyriešiť až pripravovaný nový zákon o poľovníctve, o ktorom agrorezort diskutuje s parlamentnými poslaneckými klubmi.