• Články
  • Internet
  • Mapy
  • Recepty
Piatok, 9.5.2025Meniny má Roland
16°Bratislava

Európa musí obmedziť prílev utečencov, tvrdí nemecký minister financií

  • 8:03 05.10.2015
  • Berlín
Európa musí obmedziť prílev utečencov, tvrdí nemecký minister financií

Európa potrebuje obmedziť počet ľudí prichádzajúcich na kontinent, uviedol dnes nemecký minister financií Wolfgang Schäuble.


"Potrebujeme obmedziť prílev do Európy," citovala agentúra Reuters z vyjadrení ministra v rozhovore pre nemeckú televíziu ZDF. Podľa Schäubleho ide o celoeurópsku úlohu a Nemecko, Európska komisia a iní na tom intenzívne pracujú.

"EÚ to teraz urobí veľmi rýchlo, predovšetkým s Tureckom," povedal Schäuble bez ďalších podrobností.

Nemecké noviny Frankfurter Allgemeine Sonntagszeitung dnes priniesli správu o tom, že Európska komisia a Turecko sa dohodli na pláne obmedzenia príchodu utečencov do Európy, konkrétne spoločných hliadkach na turecko-gréckej hranici a vytvorení nových táborov.

Predstaviteľ EÚ zapojený do rokovaní s Tureckom však pre agentúru Reuters povedal, že správa je "trochu prehnaná" - Brusel a Ankara sa podľa neho dosiaľ na rozhovoroch nedostali až tak ďaleko.

Schäuble povedal, že "Európa musí byť pripravená prijať ľudí... ale nemôžeme urobiť, čo je nemožné". V súvislosti s Nemeckom, ktoré je preferovanou destináciou mnohých migrantov, dodal: "Už nemôžeme túto úlohu zvládnuť na národnej úrovni."

Zdroj: Teraz.sk, spravodajský portál TASR, Foto: TASR
Najnovšie v kategóriiViac článkov
Pápež Lev XIV. odslúžil ďakovnú omšu v Sixtínskej kaplnke, skončila sa potleskom

Pápež Lev XIV. odslúžil ďakovnú omšu v Sixtínskej kaplnke, skončila sa potleskom

DNES - 12:45Zahraničné

Pápež Lev XIV odslúžil v piatok v Sixtínskej kaplnke v Apoštolskom paláci vo Vatikáne za účasti kardinálov-voliteľov svoju prvú pápežskú - ďakovnú - omšu.

Merz pohrozil Rusku sankciami, ak nebude spolupracovať v mierovom úsilí

Merz pohrozil Rusku sankciami, ak nebude spolupracovať v mierovom úsilí

DNES - 12:36Zahraničné

Nemecko nebude váhať s uvalením ďalších sankcií na Rusko, ak nebude spolupracovať pri snahe dosiahnuť mier, vyhlásil v piatok nový spolkový kancelár Friedrich Merz.

Putin sa v Moskve pozdravil s generálmi z KĽDR, Kim navštívil ruskú ambasádu

Putin sa v Moskve pozdravil s generálmi z KĽDR, Kim navštívil ruskú ambasádu

DNES - 11:26Zahraničné

Putin sa po skončení vojenskej prehliadky pri príležitosti 80. výročia víťazstva v druhej svetovej vojne na Červenom námestí v Moskve osobitne pozdravil s delegáciou zo Severnej Kórey.

Tusk a Macron podpíšu zmluvu o vojenskej pomoci v prípade ohrozenia

Tusk a Macron podpíšu zmluvu o vojenskej pomoci v prípade ohrozenia

DNES - 11:14Zahraničné

Poľský premiér informoval, že zmluva, ktorú podpíše v priebehu dňa s francúzskym prezidentom, obsahuje okrem iného obojstranný záväzok vojenskej pomoci v prípade bezpečnostného ohrozenia.

Orbán: Od nového pápeža neočakávam veľké zmeny; svet potrebuje duchovných vodcov

Orbán: Od nového pápeža neočakávam veľké zmeny; svet potrebuje duchovných vodcov

DNES - 11:12Zahraničné

Predseda maďarskej vlády Viktor Orbán si nemyslí, že nový pápež Lev XIV. je Severoameričan, pretože - ak to podľa vlastných slov správne pochopil - pochádza z Peru.