• Články
  • Internet
  • Mapy
  • Recepty
Sobota, 17.5.2025Meniny má Gizela
17°Bratislava

Dolár takmer dosiahol dvojtýždňové maximum, pomohol Fed

  • 17:39 22.09.2015
  • LONDÝN
Dolár takmer dosiahol dvojtýždňové maximum, pomohol Fed

Dolárovému indexu pomohli vyjadrenia predstaviteľov amerického Federálneho rezervného systému (Fed), ktoré oživili očakávania na zvýšenie úrokových sadzieb.

Dolárový index, ktorý meria jeho hodnotu voči košu iných hlavných svetových mien, v utorok stúpol na takmer dvojtýždňové maximum.

Pomohli mu vyjadrenia predstaviteľov amerického Federálneho rezervného systému (Fed), ktoré oživili očakávania, že centrálna banka USA úrokové sadzby zvýši v neskoršej časti tohto roka.

Dolárový index posilnil na úroveň 96,088 bodu, čiže sa dostal najvyššie od 10. septembra. Spoločná európska mena si oproti doláru odpísala 0,1 percenta a oslabila na 1,11825 USD/EUR.

Oproti japonskému jenu však dolár klesol o 0,4 percenta na 120,115 JPY/USD. Americká mena však stále bola vysoko nad piatkovým minimom 119,045 JPY/USD.

Na stredoeurópskom devízovom trhu sa v utorok českej korune, poľskému zlotému a ani maďarskému forintu nedarilo. Do 15:33 SELČ koruna oslabila o 0,21 percenta na 27,085 CZK/EUR, forint klesol o 0,32 percenta na 311,200 HUF/EUR a hodnota poľského zlotého sa znížila o 0,48 percenta na 4,204 PLN/EUR.

Zdroj: WEBNOVINY
Najnovšie v kategóriiViac článkov
Neférový prístup zo strany zamestnávateľa pociťuje 42 % Slovákov

Neférový prístup zo strany zamestnávateľa pociťuje 42 % Slovákov

DNES - 10:43Ekonomické

Počas posledných šiestich mesiacov pocítilo neférové konanie zo strany zamestnávateľa 42 % ľudí.

Medzi Popradom a Vydrníkom obnovili vlakovú dopravu

Medzi Popradom a Vydrníkom obnovili vlakovú dopravu

VČERA - 17:58Ekonomické

Vlaková doprava medzi Popradom a Spišskou Novou Vsou je plne obnovená.

Michal Kaliňák: Potrebujeme zákon o kontrole v samospráve

Michal Kaliňák: Potrebujeme zákon o kontrole v samospráve

VČERA - 17:22Ekonomické

Zákon o kontrolnej činnosti v samospráve je potrebný, ukotvenie hlavného kontrolóra v legislatíve je nepostačujúce.

Remišová: V súvislosti s dotáciami PPA podávame podnet na Európsku prokuratúru

Remišová: V súvislosti s dotáciami PPA podávame podnet na Európsku prokuratúru

VČERA - 13:07Ekonomické

Strana Za ľudí podáva podnet na úrad Európskej prokuratúry pre podozrenia z neoprávneného čerpania eurofondov v rámci dotácií poskytovaných Pôdohospodárskou platobnou agentúrou.

APZD: Uvažované 500 % clo by znamenalo koniec obchodu s USA

APZD: Uvažované 500 % clo by znamenalo koniec obchodu s USA

VČERA - 10:35Ekonomické

Clo na úrovni stoviek percent znamená koniec obchodu a ak by sa naozaj zaviedlo, výrazne by zasiahlo aj slovenský priemysel.