SaS si podľa Richarda Sulíka musí najbližšie roky odmakať

Strana Sloboda a Solidarita (SaS) je podľa jej predsedu Richarda Sulíka po aprílovom odchode skupiny členov okolo Jozefa Kollára stabilizovaná.
Podľa Sulíka problémy v SaS tleli posledný rok a pol. Teda rozdiely vo videní, rozdiely v pohľade na svet, ale aj nezdieľanie rovnakých hodnôt. „To sa zväčšovalo, vyvíjalo postupne, nie zo dňa na deň. No a teraz sa to vyvrbilo do odchodu. SaS môže teraz pokračovať tam, kde pred rokom a pol skončila,“ vyhlásil.
Sulík pripustil, že pre stranu nie je dobré, keď odíde päť poslancov. "Na druhej strane je to lepšie, než aby bola nekonštruktívna atmosféra a v nej permanentný tlejúci konflikt,“ povedal s tým, že takto je SaS oveľa viac homogénna, jednotná.
Tých, ktorí v strane zostali, to podľa neho spojilo. Sulík verí, že SaS môže nasledovať prípad iných strán, z ktorých odchádzali poslanci, pričom tí, ktorí odišli, žiadny úspech nezaznamenali so svojimi novými stranami. Spomenul KDH, SDKÚ-DS i HZDS.
SaS je totiž podľa Sulíka do určitej miery značka. „Sme strana, ktorá je postavená na hodnotách. Tie hodnoty sú sloboda, solidarita, zdravý rozum - toho sa držíme aj za cenu, že nie vždy to musí byť úplne populárne,“ povedal s tým, že do značky SaS sú investované štyri roky roboty a približne päť miliónov eur. „Máme sídlo, za ktoré sa nemusíme hanbiť. Máme za sebou štyri audity, ktoré všetky boli bez výhrad. To teda len potvrdzuje, že naše financovanie je krištáľovo čisté. To by v iných stranách vedeli rozprávať, že aká to vie byť výhoda,“ vyhlásil Sulík.
Podľa Sulíka spolu s programom je to dostatočný kapitál na to, aby v roku 2016 strana SaS uspela a dostala sa do parlamentu. “Samozrejme tie najbližšie tri roky si musíme odmakať, predkladať riešenia, riešiť problémy ľudí, no ale veď toto my celkom dobre vieme,“ dodal.

Muž sa v obchodnom dome vyhrážal zamestnankyni
Polícia obvinila 44-ročného muža z prečinu nebezpečného vyhrážania. Muž sa v obchodnom dome v Handlovej vyhrážal zamestnankyni.

SaS a mimoparlamentné strany označujú cestu premiéra do Moskvy za hanbu
Opozičná strana SaS a mimoparlamentné strany Fórum a ODS združené v iniciatíve Pravicový blok kritizujú cestu premiéra Roberta Fica (Smer-SD) do Moskvy.

ZMOS je presvedčené, že EÚ by si mala zachovať svoj pôvodný kompas
Združenie miest a obcí Slovenska je presvedčené, že Európska únia by si mala zachovať svoj pôvodný kompas, ktorým je mier, solidarita a spoločný hospodársky rozvoj.

Robert Fico sa v Moskve stretol so srbským prezidentom Vučičom
Srbský prezident Aleksandar Vučič sa vo štvrtok večer v Moskve stretol so slovenským premiérom Robertom Ficom.

Stanislav Zvolenský: Teším sa s celou Cirkvou, že kardináli rýchlo zvolili nového pápeža
Bratislavský arcibiskup metropolita Stanislav Zvolenský sa teší, že kardináli rýchlo zvolili nového Svätého Otca. Uviedol to na webstránke Bratislavskej arcidiecézy.