• Články
  • Internet
  • Mapy
  • Recepty
Piatok, 9.5.2025Meniny má Roland
16°Bratislava

Orbán hovorí o vzbure migrantov, vojakov poslal stavať plot

  • 16:17 11.09.2015
  • BUDAPEŠŤ
Orbán hovorí o vzbure migrantov, vojakov poslal stavať plot

Maďarský premiér Viktor Orbán v piatok vyhlásil, že jeho krajina čelí "vzbure" migrantov, ktorí v posledných dňoch obsadzovali železničné stanice a odmietali sa nechať registrovať. Informovala o tom agentúra Reuters.

VŠETKO O UTEČENCOCH
"Vzhľadom na to, že čelíme vzbure nelegálnych migrantov, plní polícia svoju úlohu pozoruhodným spôsobom bez použitia sily," povedal Orbán novinárom po stretnutí so šéfom frakcie Európskej ľudovej strany (EĽS) Manfredom Weberom.

Predseda maďarskej vlády avizoval, že na budúci týždeň polícia sprísni postup voči migrantom a všetci, ktorí nelegálne prekročia hranice, budú zatknutí. Od 15. septembra vstúpi v Maďarsku do platnosti balík zákonov zameraných na obmedzenie prílevu utečencov.

Šéf maďarskej diplomacie Péter Szijjártó dnes vyhlásil, že do Maďarska by do konca tohto roku mohlo prísť 400.000-500.000 migrantov. Budapešť doposiaľ zaregistrovala 170.000 migrantov, z veľkej časti utečencov z oblastí konfliktov na Blízkom východe.

Maďarský minister obrany István Simicskó dnes oznámil, že na hranice so Srbskom bolo vyslaných 3800 vojakov s cieľom urýchliť výstavbu štyri metre vysokého pohraničného plota. Ten má zaistiť niektoré úseky 175-kilometrových maďarsko-srbských hraníc, zvyšok zabezpečia kotúče ostnatého drôtu.

Podľa Simicskóa samotný plot nestačí a ochranu hraníc posilní aj armáda. Maďarský parlament by mal 21. septembra rozhodnúť o tom, či umožní, aby na hraniciach hliadkovali spoločne s políciou aj vojaci, uviedla agentúra DPA.

Odporúčame:

Sýrskym utečencom otvára dvere aj Latinská Amerika

Slovenský politik sa postará o rodinu utečencov

Džihádisti medzi utečencami? Tu je odpoveď odborníkov

Utečencov som podkopávala v návale paniky, tvrdí kameramanka

Sýria: Európa k nám poslala teroristov, preto ľudia utekajú

Europarlament zíva prázdnotou, zelený ho chce dať utečencom

Európa zažíva islamskú inváziu, varuje holandský pravičiar

Utečencov v rakúskom tábore chystajú na presun do Gabčíkova


Zdroj: WebNoviny.sk
Najnovšie v kategóriiViac článkov
Pápež Lev XIV. odslúžil ďakovnú omšu v Sixtínskej kaplnke, skončila sa potleskom

Pápež Lev XIV. odslúžil ďakovnú omšu v Sixtínskej kaplnke, skončila sa potleskom

DNES - 12:45Zahraničné

Pápež Lev XIV odslúžil v piatok v Sixtínskej kaplnke v Apoštolskom paláci vo Vatikáne za účasti kardinálov-voliteľov svoju prvú pápežskú - ďakovnú - omšu.

Merz pohrozil Rusku sankciami, ak nebude spolupracovať v mierovom úsilí

Merz pohrozil Rusku sankciami, ak nebude spolupracovať v mierovom úsilí

DNES - 12:36Zahraničné

Nemecko nebude váhať s uvalením ďalších sankcií na Rusko, ak nebude spolupracovať pri snahe dosiahnuť mier, vyhlásil v piatok nový spolkový kancelár Friedrich Merz.

Putin sa v Moskve pozdravil s generálmi z KĽDR, Kim navštívil ruskú ambasádu

Putin sa v Moskve pozdravil s generálmi z KĽDR, Kim navštívil ruskú ambasádu

DNES - 11:26Zahraničné

Putin sa po skončení vojenskej prehliadky pri príležitosti 80. výročia víťazstva v druhej svetovej vojne na Červenom námestí v Moskve osobitne pozdravil s delegáciou zo Severnej Kórey.

Tusk a Macron podpíšu zmluvu o vojenskej pomoci v prípade ohrozenia

Tusk a Macron podpíšu zmluvu o vojenskej pomoci v prípade ohrozenia

DNES - 11:14Zahraničné

Poľský premiér informoval, že zmluva, ktorú podpíše v priebehu dňa s francúzskym prezidentom, obsahuje okrem iného obojstranný záväzok vojenskej pomoci v prípade bezpečnostného ohrozenia.

Orbán: Od nového pápeža neočakávam veľké zmeny; svet potrebuje duchovných vodcov

Orbán: Od nového pápeža neočakávam veľké zmeny; svet potrebuje duchovných vodcov

DNES - 11:12Zahraničné

Predseda maďarskej vlády Viktor Orbán si nemyslí, že nový pápež Lev XIV. je Severoameričan, pretože - ak to podľa vlastných slov správne pochopil - pochádza z Peru.