Sociálna poisťovňa vybrala vlani 99,62 percenta poistného
- 10:36 05.05.2013
- BRATISLAVA

Sociálna poisťovňa (SP) vykázala za minulý rok úspešnosť výberu poistného a príspevkov na starobné dôchodkové sporenie na úrovni 99,62 %.
V porovnaní s rokom 2011 úspešnosť poisťovne pri výbere poistného klesla o 5,27 percentuálneho bodu.
Ako uvádza Sociálna poisťovňa, ukazovateľ úspešnosti výberu poistného a príspevkov na dôchodkové sporenie vyjadruje platobnú disciplínu odvádzateľov platieb do Sociálnej poisťovne, ako aj úroveň vzájomnej komunikácie odvádzateľov poistného a príspevkov na sporenie a pobočiek Sociálnej poisťovne, vrátane kvality práce pobočiek s pohľadávkami súvisiacimi s nezaplateným poistným.

Cooková: Clá môžu viesť k poklesu produktivity a prípadne zvýšeniu sadzieb
Obchodná politika amerického prezidenta Donalda Trumpa môže viesť k poklesu produktivity a nie je vylúčené, že americká centrálna banka bude musieť pristúpiť k zvýšeniu úrokových sadzieb.

Šutaj Eštok: Hlas-SD nebude súhlasiť s opatreniami, ktoré pôjdu na úkor rodín
Strana Hlas-SD nebude v rámci ďalšej vlny konsolidácie súhlasiť s akýmkoľvek opatrením, ktoré by išlo na úkor rodín.

Andrej Danko neustúpi z návrhu o transakčnej dani, no nedovolí pád vlády
Predseda koaličnej SNS Andrej Danko neustúpi od svojho návrhu na zrušenie transakčnej dane pre živnostníkov a malé podniky, no nedovolí, aby na tom padla vláda.

Bojnickú zoologickú záhradu od pondelka opätovne otvoria
Národnú zoologickú záhradu v Bojniciach v pondelok (12. 5.) opätovne otvoria pre verejnosť. Zoo o tom v nedeľu informovala na sociálnej sieti.

Fico: Najväčšie výzvy sú obchodné vojny a zastavenie dodávok surovín z Ruska
Dve najväčšie výzvy, ktoré stoja pred vládou v ekonomickej oblasti, sú obchodné vojny USA s ďalšími krajinami vrátane EÚ a hroziace úplné zastavenie dodávok energetických surovín z Ruska.