• Články
  • Internet
  • Mapy
  • Recepty
Piatok, 9.5.2025Meniny má Roland
Bratislava

Hlavné námestie v Bratislave láka ľudí trávnatou šachovnicou

  • 13:46 03.05.2013
  • BRATISLAVA
Hlavné námestie v Bratislave láka ľudí trávnatou šachovnicou

Hlavné námestie v Bratislave sa na tri dni zmenilo na zelenú trávnatú šachovnicu.

Tráva na námestí, na ktorom sa bežne nachádza len kamenná dlažba, prilákala ľudí, ktorí na nej sedia, oddychujú a vychutnávajú si slnko.

Ide o projekt s názvom Živé zelené námestie, ktorý dnes v Bratislave spustili. Posedieť si na tráve priamo v centre môžu obyvatelia i návštevníci hlavného mesta do nedele.

Obrazom: Živé zelené námestie


V rámci zeleného projektu pribúdajú kvety a zeleň na miestach, kde to nie je bežné. "Táto akcia môže byť inšpiráciou preto, aby sme zvážili, či neurobíme zelené ekologické projekty v centre hlavného mesta a či napríklad na kamenné námestia, ako je Hlavné či Primaciálne, nedostaneme viac zelene," uviedol vedúci kancelárie bratislavského primátora Ľubomír Andrassy.

Ide už o druhý takýto projekt v Bratislave, minulý rok pribudol trávnatý koberec na niekoľko dní na Zelenej ulici. Tento rok trávu a kvetinovú výzdobu uložili na Hlavnom námestí, ktoré bolo tiež v minulosti parkom.

Kvety v sobotu pribudnú aj na Kamennom námestí, kde najmä mladí Bratislavčania vysadia asi tisícku kvetín do kvetináčov. Vlani iniciatíva ID Space Team nadchla okolo 140 ľudí, ktorí venovali svoju voľnú sobotu čisteniu a vysádzaniu kvetín do prázdnych a zaburinených kvetináčov v centre.
Zdroj: WEBNOVINY
Najnovšie v kategóriiViac článkov
Šimečka: Oceňujem slová nového pápeža o hodnotách mieru a spolupráce

Šimečka: Oceňujem slová nového pápeža o hodnotách mieru a spolupráce

VČERA - 21:22Domáce

Predseda Progresívneho Slovenska Michal Šimečka oceňuje slová nového pápeža Leva XIV. po jeho zvolení, v ktorých hovoril o hodnotách mieru a spolupráce.

Ozbrojené sily SR hlásia mimoriadnu udalosť

Ozbrojené sily SR hlásia mimoriadnu udalosť

VČERA - 21:16Domáce

Pri mimoriadnej udalosti utrpel vojak strelné poranenie.

Fico priletel do Moskvy na oslavy 80. výročia konca druhej svetovej vojny

Fico priletel do Moskvy na oslavy 80. výročia konca druhej svetovej vojny

VČERA - 21:15Domáce

Slovenský premiér Robert Fico vo štvrtok večer pristál na letisku v Moskve, kde sa zúčastní na oslavách 80. výročia konca druhej svetovej vojny.

Majerský: Verím, že Lev XIV. bude rovnako odvážny ako pápež František

Majerský: Verím, že Lev XIV. bude rovnako odvážny ako pápež František

VČERA - 21:11Domáce

Predseda opozičnej strany KDH Milan Majerský má radosť zo zvolenia nástupcu Svätého Petra a verí, že nový pápež Lev XIV. bude rovnako odvážny ako jeho predchodca.

SOI varuje: Na tento web si dajte pozor!

SOI varuje: Na tento web si dajte pozor!

VČERA - 20:34Domáce

Inšpekcia odporúča vyhnúť sa nákupu zájazdov na podozrivej webovej stránke.