• Články
  • Internet
  • Mapy
  • Recepty
Sobota, 3.5.2025Meniny má Galina
13°Bratislava

Dom po vražde získala bytová mafia, pojednávanie odročili

  • 19:48 13.08.2015
  • BANSKÁ BYSTRICA
Dom po vražde získala bytová mafia, pojednávanie odročili

Na pracovisku Špecializovaného trestného súdu (ŠTS) v Banskej Bystrici sa vo štvrtok začalo hlavné pojednávanie v prípade vraždy Viliama Andrášika, ktorého dom v bratislavskom Prievoze potom získala bytová mafia pod vedením Zuzany Znamenákovej. Pretože zo šiestich obžalovaných dvaja sa ospravedlnili zo zdravotných dôvodov, senát vyhovel návrhu obhajoby a pojednávanie odročil na koniec septembra.

Zo šestice obžalovaných 49-ročný Milan Struhal, 53-ročná Zuzana Znamenáková a 35-ročný Miloš Švaňa sú vo výkone trestu za iné trestné činy. Znamenákovú, považovanú za šéfku skupiny bytového gangu, odsúdili na 16 rokov. Struhal, prezývaný Tiger, si odpykáva 25 rokov za úkladné vraždy "ostravského veksláka" Jozefa S. a ďalšieho českého občana Petra H.. K vraždám sa priznal a s prokurátorom uzavrel dohodu o vine a treste, ktorú súd schválil.

Odporúčame:

Šéfka súdnej rady sa zaujíma o kauzu prepusteného mafiána


V prípade vraždy Viliama Andrášika bytovej mafii išlo o jeho dom v bratislavskom Prievoze. Znamenáková za to, že sa zbaví Andrášika, zaplatila Struhalovi. Ten ďalších troch obžalovaných poveril úlohou, aby Andrášika vytiahli z domu a potom ho doviezli k obci Mikšová pri Bytči. V noci sa Struhal a ďalší obžalovaný Juraj M. presunuli k tzv. Beňovskému jazeru, kde na Andrášika lanom pripevnili činky a sotili ho do vody, kde sa utopil. Starého mládenca Andrášika prezývaného Motýľ zavraždili v marci 2007

Obžalovaného 41-ročného Juraja M. z okresu Bytča okrem úkladnej vraždy obžalovali aj z z drogovej trestnej činnosti, pretože v Žiline vyrábal a predával drogu pervitín. Struhalovi, Znamenákovej a Jurajovi M., stíhaných za úkladnú vraždu, hrozia výnimočné tresty odňatia slobody až na doživotie.
Zdroj: WEBNOVINY
Najnovšie v kategóriiViac článkov
SHMÚ vydal varovanie pre celé územie Slovenska

SHMÚ vydal varovanie pre celé územie Slovenska

VČERA - 19:41Domáce

Pre celé územie Slovenska platí výstraha, dotkne sa počasia v sobotu.

Aké bude počasie cez víkend? Pripraviť sa treba aj na búrky

Aké bude počasie cez víkend? Pripraviť sa treba aj na búrky

VČERA - 17:36Domáce

Meteorológovia očakávajú na Slovensku prvý letný deň, objaviť sa však môžu aj búrky.

Pozor, hrozí supersonický tresk! Ministerstvo obrany vydalo varovanie

Pozor, hrozí supersonický tresk! Ministerstvo obrany vydalo varovanie

VČERA - 16:24Domáce

Pre časť Slovenska vydali varovanie.

Požiar vozidla v garáži: Majiteľa prevážali do nemocnice

Požiar vozidla v garáži: Majiteľa prevážali do nemocnice

VČERA - 16:15Domáce

V garáži došlo k požiaru vozidla, majiteľa previezli do nemocnice.

Muž pri konflikte strčil do dôchodcu, ten v nemocnici zomrel

Muž pri konflikte strčil do dôchodcu, ten v nemocnici zomrel

VČERA - 14:58Domáce

Polícia pátra po neznámom útočníkovi.