• Články
  • Internet
  • Mapy
  • Recepty
Piatok, 9.5.2025Meniny má Roland
16°Bratislava

Drahomír odhryzol kamarátovi ucho, odsedí si aspoň tri roky

  • 15:08 28.07.2015
  • BANSKÁ BYSTRICA
Drahomír odhryzol kamarátovi ucho, odsedí si aspoň tri roky

Trest tri a pol roka odňatia slobody nepodmienečne potvrdil v utorok odvolací senát Krajského súdu v Banskej Bystrici pre 35-ročného Drahomíra Ferka z Brezna. Drahomír s bratom Tomášom a kamarátom Marekom Dvorožňákom opití po predchádzajúcej hádke násilím vnikli do bytu Jozefa Gabriša v Brezne a zbili ho i s jeho manželkou Natašou.

Pri bitke Drahomír Jozefovi odhryzol pravé ucho a Nataša utrpela otras mozgu, zlomeninu sánky, spodiny ľavej očnice a ďalšie zranenia. Obžalovaní spáchali trestné činy ublíženia na zdraví a porušenia domovej slobody

Incidentu predchádzal konflikt

Krvavý incident sa odohral v Brezne v noci na 18. októbra minulého roku v dome, kde býva sestra Ferkovcov. Drahomír s bratom Tomášom a ďalšími kamarátmi vrátane Gabrišovcov najprv spolu popíjali a zabávali sa. Neskôr došlo medzi nimi ku konfliktu, ktorý vznikol z presne nezistených dôvodov.

Údajne v tom bola žiarlivosť, ale aj nezaplatené úroky za pôžičku. Drahomír s bratom Tomášom a kamarátom Marekom násilím vnikli do bytu Gabrišovcov a oboch zbili. Na incident najviac doplatila Nataša, ktorá sa zo zranení tváre, oka a hlavy liečila vyše tridsať dní. Jozef Gabriš prišiel o ucho a má trvalé následky.

Senát Okresného súdu v Brezne uložil Drahomírovi Ferkovi 3,5 roka odňatia slobody nepodmienečne, jeho bratovi Tomášovi dva roky podmienečne a tretiemu z bitkárov Marekovi Dvorožňákovi rok a pol nepodmienečne. Tresty súd ukladal nižšie oproti sadzbe, pretože trio násilníkov sa priznalo a svoje konanie oľutovalo.

Bratia musia zaplatiť obetiam bolestné

Kým Tomáš a Marek sa voči verdiktu neodvolali, otcovi štyroch detí Drahomírovi sa trest zdal neprimerane prísny a žiadal miernejší. Dôvodil to priznaním a povinnosťou starať sa o deti a rodičov.

Odvolací súd dôvody Drahomíra Ferka neakceptoval a prvostupňový trest potvrdil, pretože sa nezistili zákonné podmienky na mimoriadne zníženie trestu. Predseda senátu poukázal na to, že Drahomír v tomto prípade spáchal dva trestné činy a v minulosti bol štyrikrát súdne trestaný. Bratia Drahomír a Tomáš Ferkovci musia zaplatiť bolestné poškodeným Gabrišovcom takmer päťtisíc eur.

Odsúdený Drahomír sa na odvolacom konaní ospravedlnil. V opačnom prípade by ho boli hneď eskortovali do väzenia, keďže trest presahuje dva roky.
Zdroj: WEBNOVINY
Najnovšie v kategóriiViac článkov
Polícia pátra po 13-ročnej Victórii, je nezvestná už niekoľko dní

Polícia pátra po 13-ročnej Victórii, je nezvestná už niekoľko dní

DNES - 14:37Domáce

Polícia žiada verejnosť o pomoc pri pátraní po 13-ročnom nezvestnom dievčati.

Šimkovičová: Odvolanie Špotáka z funkcie riaditeľa FPU bolo v súlade so zákonom

Šimkovičová: Odvolanie Špotáka z funkcie riaditeľa FPU bolo v súlade so zákonom

DNES - 14:19Domáce

Na piatkovej tlačovej konferencii to vyhlásila ministerka kultúry Martina Šimkovičová.

Veronika Remišová: V čase, keď Európa oslavuje spoluprácu, premiér robí hanbu v Moskve

Veronika Remišová: V čase, keď Európa oslavuje spoluprácu, premiér robí hanbu v Moskve

DNES - 13:07Domáce

V čase, keď demokratická Európa oslavuje mier a spoluprácu, premiér Robert Fico (Smer-SD) robí hanbu v Moskve.

Bober: Zvolením za pápeža sa plány kardinála Prevosta navštíviť Slovensko zmenili

Bober: Zvolením za pápeža sa plány kardinála Prevosta navštíviť Slovensko zmenili

DNES - 12:44Domáce

Plány bývalého kardinála Roberta Francisa Prevosta navštíviť Slovensko v najbližších týždňoch sa jeho zvolením za pápeža zrejme zmenili.

Muž sa v obchodnom dome vyhrážal zamestnankyni

Muž sa v obchodnom dome vyhrážal zamestnankyni

DNES - 11:32Domáce

Polícia obvinila 44-ročného muža z prečinu nebezpečného vyhrážania. Muž sa v obchodnom dome v Handlovej vyhrážal zamestnankyni.