RegioJet prepravil za prvý polrok takmer dva milióny ľudí
- 7:45 18.07.2015
- BRATISLAVA

Spoločnosť RegioJet, a.s. prepravila v prvom polroku na Slovensku vo svojich žltých vlakoch a autobusoch 1,835 milióna cestujúcich.
Spolu s 1,406 milióna pasažierov vo vlakoch na trase Praha - Ostrava - Žilina - Košice prepravil RegioJet v Českej republike a na Slovensku v prvom polroku 3,241 milióna ľudí. Spoločnosť plánuje prepraviť vo svojich vlakoch a autobusoch v Česku a na Slovensku v celom tomto roku spolu 7 miliónov cestujúcich.
V druhom polroku počíta ešte s ich rýchlejším prírastkom z dôvodu nového nočného spojenia z Bratislavy do Košíc, ktoré funguje od júna, a otvárania nových a posilňovania súčasných liniek. RegioJet v súčasnosti pripravuje prevádzku medzinárodnej autobusovej linky z Bratislavy do Viedne so zastávkou na letisku vo Schwechate. Autobusy majú jazdiť v hodinových intervaloch.
Spoločnosť RegioJet, a.s. so sídlom v Bratislave bola založená v októbri 2010, má základné imanie 25 tis. eur a jej akcionárom je česká spoločnosť Student Agency, k. s. so sídlom v Brne. RegioJet začal prevádzkovať osobnú vlakovú dopravu na trati Bratislava - Dunajská Streda v marci 2012, diaľkové vlaky Bratislava - Žilina - Košice v decembri 2014 a autobusovú linku Banská Bystrica - Nitra - Bratislava vo februári 2015. Predsedom predstavenstva RegioJet-u je majiteľ celého holdingu Student Agency Radim Jančura a členom predstavenstva Jiří Schmidt.

Tomáš: V tomto volebnom období budeme riešiť dôchodkový strop
Dôchodkový strop by mal byť zavedený aspoň pre jednu skupinu ľudí, myslí si minister práce.

Action sťahuje z predaja výrobok, zákazníci by ho mali vrátiť v predajni
Zákazníci by si mali skontrolovať, či tento produkt nemajú doma.

Z trhu sťahujú potravinu, môžu sa v nej vyskytovať stopy lupiny
Zákazníci by mali produkt vrátiť v mieste predaja.

Ministerstvo vnútra reagovalo na tvrdenia PS, že vláda zdvihla konzultačným firmám tržby
Dohodu na poradenské služby využil štát už aj v predošlom volebnom období.

Andrej Danko informoval, na čom sa dohodla koaličná rada
Predseda SNS sa chce stretnúť s ministrom financií Ladislavom Kamenickým.