Po tropických horúčavách zasiahol Česko mráz, teplota klesá
- 13:34 10.07.2015

Po tropických horúčavách zo začiatku týždňa na niektorých miestach českého pohoria Šumava mrzlo. Až tri stupne pod nulou hlásili v piatok ráno stanice Březník, Rokytská slať alebo Kvilda. Ešte chladnejšia môže byť noc na sobotu, uviedol hovorca českých meteorológov Petr Dvořák spravodajskému portálu iDNES.cz.
Odporúčame:
Slovákov poteší víkend, užijú si príjemné letné teploty
Video: Našich susedov ničia búrky, Nemecko pustošilo tornádo
Piatkové ráno bolo podľa jeho slov studené preto, že do Česka prechodne preniká studený vzduch od severozápadu.
Z času na čas sa aj vo vrcholiacom lete vyskytnú hodnoty pod bodom mrazu, poznamenal pre portál iDNES.cz hovorca Českého hydrometeorologického ústavu.
Doplnil, že na väčšine územia ČR sa piatková ranná minimálna teplota pohybovala okolo 4 až 6 stupňov Celzia.

Thunbergová a ďalšie osobnosti sa zúčastnia na humanitárnej plavbe do Pásma Gazy
Do Pásma Gazy vypláva v nedeľu loď s humanitárnou pomocou spolu so švédskou klimatickou aktivistkou Gretou Thunbergovou a ďalšími osobnosťami.

Delegácia Európskeho parlamentu opäť navštívi Slovensko
Návšteva nadväzuje na dve nedávne zasadnutia Monitorovacej skupiny pre demokraciu, právny štát a základné práva.

Rusko pokračovalo v leteckých útokoch na Ukrajinu, hlásia niekoľko zranených
Ukrajinské vzdušné sily v piatok uviedli, že Rusko v noci opäť podniklo útoky na Ukrajine, pričom vypustilo 90 dronov a dve balistické strely.

Kellogg: Ruské obavy z rozširovania NATO na východ sú oprávnené
Vyslanec amerického prezidenta Donalda Trumpa pre Ukrajinu Keith Kellogg vo štvrtok večer označil obavy Ruska z rozširovania Severoatlantickej aliancie na východ za oprávnené.

V Poľsku prebieha posledný deň kampane pred volebným moratóriom
Piatok je posledným dňom predvolebných aktivít pred druhým kolom poľských prezidentských volieb, ktoré sa uskutoční v nedeľu.