• Články
  • Internet
  • Mapy
  • Recepty
Utorok, 16.8.2022Meniny má Leonard
21°Bratislava

Najlepšie jedlá a rady pre zdravé vlasy

  • 12:48 29.06.2015
  • Bratislava
Najlepšie jedlá a rady pre zdravé vlasy

To, čo denne konzumujete, môže zlepšiť, alebo aj dokonca aj zhoršiť stav vašich vlasov. Chcete vedieť, čo by ste mali jesť pre dlhé, zdravé a krásne vlasy? Tu je niekoľko potravín a vitamínov, ktoré vám nesmú chýbať.

Losos

Ryby sú skvelé vo všetkých ohľadoch a losos je ryba, ktorá prospieva vašim vlasom najviac. Losos je bohatý na omega-3 mastné kyseliny, vitamín B12 a železo. Tieto zložky môžu obnoviť lesk vo vašich vlasoch. Omega-3 mastné kyseliny sú nevyhnutné pre udržanie zdravej pokožky hlavy. Ich nedostatok môže spôsobiť suchú pokožku hlavy a matné vlasy.

Kuracie mäso a vajcia

S vajcami a kuracím mäsom si môžete zvýšiť príjem bielkovín. Vlasy a nechty sú zložené z bielkovín, takže konzumovanie kuracieho mäsa a vajec podporuje rast vlasov, predchádza vypadávaniu vlasov a ich poškodeniu. Vajcia sú plné vitamínov zo skupiny B, predovšetkým B12 a B7 (biotín). Kuracina pomáha posilňovať krehké vlasy.

Orechy

Orechy, ako sú mandle a vlašské orechy, sú bohaté na omega-3 mastné kyseliny a zinok. Zinok je jedným z najdôležitejších vitamínov v prevencii vypadávania vlasov.

Šošovica

Šošovica je plná kyseliny listovej, ktorá je nutná k obnoveniu zdravia červených krviniek. Je tiež nevyhnutná pre rast vlasov a obnovu buniek. Preto nezabudnite jesť šošovicu!

Mrkva

Je známe, že mrkva obsahuje vitamín A. Vitamín A podporuje tvorbu mazu na pokožke hlavy. Tento maz je dôležitý na hydratovanie pokožky hlavy a vlasov, aby boli zdravé.

Rozmarínový esenciálny olej

Esenciálny olej sa tradične používa na zvýšenie krvného obehu v pokožke hlavy. Pridajte niekoľko kvapiek do dávky šampóna, ktorým si umyjete vlasy. Alebo ešte lepšie, niekoľko kvapiek rozmarínu alebo kokosového oleja pravidelne vmasírujte do vlasovej pokožky.

Vitamíny:

Vitamín C

Zahrňte vitamín C do vašej stravy. Vitamín C je nevyhnutný pre vstrebávanie zinku, ktorý bojuje proti vypadávaniu vlasov.

Vitamín E

Vitamín E je dôležitý pre výživu poškodených vlasov a zabraňuje poškodeniu. Pomáha telu vyrábať keratín vo vlasoch pre zníženie poškodenia.

B-komplex Vitamíny

100 mg B-komplexu denne, ktorý obsahuje biotín a vitamín B6, môže znížiť rednutie vlasov tým, že zvyšuje krvný obeh v pokožke a omladzuje vlasové folikuly.

Zdieľať tento článok na Facebooku
Zdroj: info.sk, TM, foodmatters.tv
Najnovšie v kategóriiViac článkov
Niektoré opaľovacie krémy nie sú vhodné pre malé deti, na tento faktor si dajte pozor

Niektoré opaľovacie krémy nie sú vhodné pre malé deti, na tento faktor si dajte pozor

VČERA - 14:28Zdravie

Opaľovacie krémy s chemickými filtrami nie sú vhodné pre deti do troch rokov. Upozorňuje na to dermatovenerologička z Národného onkologického ústavu Zuzana Zelenayová.

​4 chyby pri raňajkách, ktoré škodia hladine cukru v krvi

​4 chyby pri raňajkách, ktoré škodia hladine cukru v krvi

7:02 14.08.2022Zdravie

Na vyrovnanú hladinu cukru v krvi si musia dávať pozor nielen diabetici. Tieto chyby pri raňajkách ju dokážu vykoľajiť.

Pozor na tieto kuchynské riady. Podľa expertov spôsobujú štvornásobné riziko rakoviny

Pozor na tieto kuchynské riady. Podľa expertov spôsobujú štvornásobné riziko rakoviny

20:05 13.08.2022Zdravie

Kuchári a kuchárky, ale aj konzumenti, ktorí často prichádzajú do kontaktu s niektorými druhmi kuchynského riadu, u seba výrazne zvyšujú riziko vzniku rakoviny.

​9 lží, ktoré si hovoríme o pití alkoholu

​9 lží, ktoré si hovoríme o pití alkoholu

7:03 13.08.2022Zdravie

O negatívach spojených s konzumáciou alkoholu počul už každý. Prečo si teda stále klameme? Týchto 9 lží sa stále nevytratilo z povedomia verejnosti.

​Jednoduchý spôsob, ako redukovať riziko ochorení mozgu: Stačí opakovať túto aktivitu

​Jednoduchý spôsob, ako redukovať riziko ochorení mozgu: Stačí opakovať túto aktivitu

7:31 09.08.2022Zdravie

Denné opakovanie jednoduchej aktivity účinne redukuje riziko ochorení mozgu a spomaľuje jeho starnutie. Podľa mnohých vás dokonca ochráni pred demenciou.