Vodič prešiel muža ležiaceho na ceste, zabil sa aj motorkár

Tragická dopravná nehoda sa stala v piatok v noci za Šebastovcami v smere na Seňu v Košiciach. Vodič Škody Fabie na neosvetlenej ceste prešiel 68-ročnému muža z Prešova, ktorý ležal na ceste.
Prešovčan zraneniam na mieste podľahol. Ako agentúru SITA informovala košická policajná hovorkyňa Jana Mésarová, vodič išiel v neosvetlenom úseku cesty pravdepodobne vyššou rýchlosťou a muža ležiaceho pri pravom okraji vozovky zrejme prehliadol a prešiel.
Polícia alkohol u vodiča nezistila. Na aute nevznikla žiadna škoda. Policajný vyšetrovateľ už začal trestné stíhanie pre prečin usmrtenia. Okolnosti nehody polícia ďalej vyšetruje.
Motorkár mal zakázané šoférovať
Tragická dopravná nehoda na ceste v Dolnej Breznici (okr. Púchov) pripravila o život 28-ročného motorkára. Nehoda sa stala v piatok krátko po 14:00. Motorkárovi nedal prednosť 50-ročný vodič VW Passat, ktorý išiel z obce Lednické Rovne smerom do obce Zubák.
Ako ďalej informovala trenčianska policajná hovorkyňa Elena Antalová, vodič Passatu nesprávne odbočil vľavo na účelovú komunikáciu a nedal prednosť oproti idúcemu motorkárovi. Motorkár vrazil do prednej časti auta. Muž na motorke zraneniam na mieste podľahol.
Vodič Passatu vyviazol z nehody bez zranení. U vodiča auta polícia alkohol nezistila, či pil alkohol motorkár, budú zisťovať na súdnej pitve. Ako ďalej informovala Antalová, mladý motorkár mal pritom od februára na rok zakázané šoférovať za jazdu pod vplyvom alkoholu.
Pri nehode na Pezinskej babe zomrel motorkár
Vodičovi na Passate nehodou vznikla škoda 3000 eur, na motorke bola škoda vyčíslená na približne 7000 eur. Policajný vyšetrovateľ už začal trestné stíhanie vo veci prečinu usmrtenia. Polícia príčiny nehody i mieru zavinenia ďalej vyšetruje.
Ďalšia tragická nehoda sa stala popoludní na Pezinskej babe (okr. Pezinok), o život tu prišiel 30-ročný motorkár. Ako agentúru SITA informoval bratislavský policajný hovorca Michal Szeiff, motorkár zo zatiaľ nezistených príčin nezvládol riadenie a v zákrute zišiel z cesty.
Muž sa pri páde z motorky zranil tak vážne, že ani privolaným záchranárom sa jeho život už nepodarilo zachrániť. Presné príčiny a okolnosti nehody polícia vyšetruje.
Vodič zrazil cyklistku
O život prišla aj 35-ročná cyklistka medzi obcami Rimavské Brezovo a Rimavská Baňa (okr. Rimavská Sobota). Ako agentúru SITA informovala banskobystrická policajná hovorkyňa Mária Faltániová, 29-ročný vodič pravdepodobne neprispôsobil rýchlosť jazdy svojim schopnostiam, prešiel do protismeru, kde zrazil cyklistku.
Auto potom zišlo z cesty a prevrátilo sa. Vodič vyviazol bez zranení, no traja jeho spolujazdci skončili so zraneniami v nemocnici. Alkohol u vodiča policajti nezistili. Polícia nehodu ďalej vyšetruje.

Vo Vychylovke predstavia pôvodné funkcie historickej lesnej úvraťovej železnice
Ukážky pôvodných funkcií historickej lesnej úvraťovej železnice, výstavy, súťaže pre deti i mimoriadne jazdy železnicou ponúka v nedeľu Múzeum kysuckej dediny vo Vychylovke v rámci Dňa železnice.

Hliadka zachránila zraneného holuba, nachádzal sa na školskom dvore
Policajti kontaktovali pracovníka Štátnej ochrany prírody.

SHMÚ varuje: V týchto okresoch klesne teplota na mínus dva stupne
Prízemný mráz môže byť najmä na severe a strede Slovenska.

SaS navrhuje, aby mohli volebnú kampaň viesť aj tzv. tretie osoby
Opozičná SaS navrhla, aby sa mohli do zákona vrátiť tzv. tretie strany ako subjekty, ktoré môžu za stanovených podmienok viesť volebnú kampaň.

PS: Ak Slovensko odmietne pandemickú zmluvu, Šaško musí skončiť. Je to krok do izolácie
Ak naši zástupcovia neodsúhlasia vo Švajčiarsku tzv. pandemickú dohodu a Slovensko pôjde proti vôli ministra zdravotníctva Kamila Šaška, mal by zo svojej funkcie odísť.