Babiš má údajne zálusk na české Tesco, potrebuje partnera
- 16:32 31.05.2015
- BRATISLAVA

Český minister financií a podnikateľ Andrej Babiš chce spolu s investičnou skupinou Mid Europa Partners (MEP) získať časť britského maloobchodného reťazca Tesco. Informoval o tom v nedeľu portál E15.cz, ktorý sa odvolal na dva na sebe nezávislé zdroje z finančných kruhov.
Je isté, že sa Babiš bude musieť s niekým spojiť, pretože české Tesco je na hrane jeho možností, píše ďalej portál E15.cz. Podľa týždenníka Euro sa hodnota maloobchodnej siete pohybuje na úrovni asi dvoch miliárd eur. Pokiaľ by však Tesco predávalo celú stredoeurópsku sieť, cena transakcie by sa mohla podľa odborníkov zdvojnásobiť.

Trump navrhuje zvýšenie vojenských výdavkov o 13 %
Spojené štáty plánujú zvýšiť vojenské výdavky vo fiškálnom roku 2026 o 13 % až na 1,01 bilióna dolárov. Vyplýva to z požiadavky prezidenta Donalda Trumpa, ktorú zverejnil v pondelok Biely dom.

Trump navrhne hlboké škrty v rozpočtových programoch, ktoré sa netýkajú obrany
Hlavné škrty vo financovaní zasiahnu ministerstvá energetiky, vzdelávania, bývania a mestského rozvoja, zdravotníctva a sociálnych služieb.

Nárok na rodičovský príspevok pri neprijatí dieťaťa do škôlky sa zmenil
Podmienky nároku na takzvaný predlžený rodičovský príspevok vyplácaný na deti, ktoré majú právo na predškolské vzdelávanie, no neboli prijaté do spádovej materskej školy, sa zmenili.

EÚ chce pomôcť pri vyšetrovaní výpadkov elektriny v Španielsku a Portugalsku
Európska komisia je pripravená prispieť k „dôkladnému vyšetrovaniu“ výpadkov elektriny v Španielsku a Portugalsku.

PS: Zamestnanci železníc upozorňujú, že vláda nemá víziu modernizácie železníc
Už aj zamestnanci železníc upozorňujú na to, že vláda a minister dopravy Jozef Ráž nemajú žiadnu víziu ako modernizovať železnice.