Video: V Nemecku vrazil vlak do cisterny, hlásia mŕtvych
- 17:06 16.05.2015
- BERLÍN

Na západe Nemecka havaroval vlak, ktorý na železničnom priecestí vrazil do poľnohospodárskeho vozidla prevážajúceho hnojivo.
Z dvadsiatich zranených sú podľa polície traja vo vážnom stave. Vlak sa už podarilo celý evakuovať a zranených ošetrujú buď na mieste, alebo v nemocnici. Podľa prvotných informácií zasiahol vlak vozidlo, keď sa pokúšalo prejsť priecestím. Vlak zastal až 200-300 metrov od miesta zrážky.
Vodič poľnohospodárskeho vozidla podľa polície vyviazol bez zranení.
Video: Tragická zrážka vlaku s poľnohospodárskym vozidlom

Donald Tusk požiadal Nemecko o predĺženie misie systémov Patriot v Poľsku
Predseda poľskej vlády Donald Tusk požiadal nemeckého kancelára Friedricha Merza o zváženie predĺženia misie systémov protivzdušnej obrany Patriot.

India a Pakistan hlásia ďalšie obete, Islamabad zneškodnil 12 indických dronov
Pokračujúce boje medzi Indiou a Pakistanom si na indickej strane vyžiadali najmenej 14 obetí a 59 zranených.

Kardináli pokračujú vo voľbe pápeža v druhý deň konkláve
Kardináli katolíckej cirkvi z celého sveta sa vo štvrtok ráno zhromaždili v Sixtínskej kaplnke vo Vatikáne, kde budú v druhý deň konkláve voliť nástupcu zosnulého pápeža Františka.

Blanár: Za mier sa nesmie platiť ľudskými životmi
Minister zahraničných vecí apeluje na to, aby sa chyby z minulosti neopakovali.

Rusko podľa Ukrajiny napriek prímeriu zhodilo bomby na Sumskú oblasť
Poplach vyhlásili aj v ďalších častiach Ukrajiny.