• Články
  • Internet
  • Mapy
  • Recepty
Streda, 19.6.2024Meniny má Alfréd
21°Bratislava

Prečo si adoptovať staršieho psa

  • 18:31 28.04.2015
  • Bratislava
Prečo si adoptovať staršieho psa

Ak ľudia uvažujú nad adopciou psíka, zvyčajne si vyberajú šteniatka. Kto by nechcel malé, rozkošné a prítulné stvorenie, ktoré si môže vycvičiť podľa svojich predstáv? Adoptovať si staršieho psíka má ale tiež svoje pozitíva. Prečo dať šancu aj tým starším psom? Čítajte v článku.

1. Zachránite mu život

Starších psíkov si z útulku berie málokto. Častým argumentom je, že starší pes nebude žiť dlho a ľudia sa na takého nechcú emotívne viazať. Adopciou mu ale poskytnete príjemný a pokojný domov, kde môže stráviť zvyšok svojho života.

2. Neberiete "mačku vo vreci"

Šteniatka rastú a menia sa, niekedy aj do podoby, s ktorou majitelia nepočítali. Pri dospelom psovi sa ale podobné zmeny už diať nebudú.

3. Budete mať dosť času pre seba

Starší psi sú samostatnejší ako šteniatka a nevyžadujú toľko pozornosti. Ak teda máte veľa povinností počas dňa, dospelý pes vám váš denný rozvrh nenaruší tak, ako šteňa.

4. Nemusíte toľko trénovať

V útulku často skončia aj psíky, ktoré už majú základné hygienické návyky a vedia reagovať na povely. Ak si takéhoto vyberiete, nemusíte už do jeho tréningu investovať toľko času. Dospelé psy s istými návykmi vám takisto nebudú obhrýzať nábytok, ani špiniť na podlahu.

5. Zvládnu viac

Ak hľadáte spoločníka na dlhé prechádzky po lese alebo pri behu, dospelý pes je pre vás to pravé. Šteniatko je síce plné energie, ale rýchlo sa unaví, kým starší pes vás môže sprevádzať aj na celodenných výletoch.

6. Spánok milujú tak, ako vy

Dospelý psík vás nebude počas noci budiť kňučaním alebo pobiehaním po dome. Spánok a celkovo pokoj majú radi rovnako, ako vy.

Či sa už rozhodnete pre staršieho psíka alebo šteniatko, adopciou zachránite život bytosti, ktorá vám bude vďačná do konca života.

Zdroj: Info.sk, DK, distractifiy.com, aspca.org, Foto: pixabay.com
Najnovšie v kategóriiViac článkov
Chiropraktici: Tento typ tašky by sme si nikdy nekúpili

Chiropraktici: Tento typ tašky by sme si nikdy nekúpili

20:02 17.06.2024Zaujímavosti

Podľa chiropraktika je kľúčom pri nosení tašiek čo najmenšia záťaž na kĺby a chrbticu. Tomuto typu tašiek by sme sa mali celkom vyhnúť.

Toto je dôvod, prečo sa nevyrába hroznová zmrzlina

Toto je dôvod, prečo sa nevyrába hroznová zmrzlina

19:17 17.06.2024Zaujímavosti

Existuje vysvetlenie, prečo v obchodoch nenájdete zmrzlinu z tohto ovocia.

Venušin vlas je ideálny do interiéru: 5 vecí, ktoré by ste mali vedieť o pestovaní adiantu

Venušin vlas je ideálny do interiéru: 5 vecí, ktoré by ste mali vedieť o pestovaní adiantu

7:35 17.06.2024Zaujímavosti

Tu je niekoľko tipov na pestovanie adiantu venušinho v interiéri.