Washington zvyšuje tlak na Moskvu, zaviedli nové sankcie
- 17:13 11.03.2015
- WASHINGTON

USA okrem toho zablokovali aktíva Ruskej národnej komerčnej banky, ktorá sa po anexii Ruskom v roku 2014 presťahovala na Krym.
Spojené štáty uvalili v stredu ďalšie sankcie na viaceré objekty a osoby podporujúce proruských separatistov snažiace sa destabilizovať východnú Ukrajinu. Sankcie sa týkajú ôsmych ukrajinských separatistov a šiestich Rusov. Medzi nimi je bývalý ukrajinský premiér a dvaja vysokopostavení predstavitelia, ktorí pracovali pre niekdajšieho prezidenta Viktora Janukovyča.
Všetko o situácii na Ukrajine sa dočítate ----> TU.
USA tiež zablokovali aktíva Ruskej národnej komerčnej banky, ktorá sa po anexii Ruskom v roku 2014 presťahovala na Krym. Sankcie sa dotknú aj Eurázijskej organizácie mládeže, ktorá robila nábor ľudí s vojenskými a bojovými skúsenosťami na boj na Ukrajine. USA varovali, že nedávne útoky povstalcov vyzbrojených Ruskom porušujú prímerie z Minska z 12. februára.
Odporúčame:
Únia je pripravená rýchlo konať, Rusom hrozia ďalšie sankcie
Sankcie signalizujú, že Washington zvyšuje tlak na Moskvu deň potom, ako obvinil Rusko z vyslania tankov a ťažkej vojenskej techniky na Ukrajinu. Sankcie tiež zakazujú akejkoľvek americkej finančnej firme obchodovať s inštitúciami alebo osobami, ktorých sa týkajú.

Trump navrhne hlboké škrty v rozpočtových programoch, ktoré sa netýkajú obrany
Hlavné škrty vo financovaní zasiahnu ministerstvá energetiky, vzdelávania, bývania a mestského rozvoja, zdravotníctva a sociálnych služieb.

Nárok na rodičovský príspevok pri neprijatí dieťaťa do škôlky sa zmenil
Podmienky nároku na takzvaný predlžený rodičovský príspevok vyplácaný na deti, ktoré majú právo na predškolské vzdelávanie, no neboli prijaté do spádovej materskej školy, sa zmenili.

EÚ chce pomôcť pri vyšetrovaní výpadkov elektriny v Španielsku a Portugalsku
Európska komisia je pripravená prispieť k „dôkladnému vyšetrovaniu“ výpadkov elektriny v Španielsku a Portugalsku.

PS: Zamestnanci železníc upozorňujú, že vláda nemá víziu modernizácie železníc
Už aj zamestnanci železníc upozorňujú na to, že vláda a minister dopravy Jozef Ráž nemajú žiadnu víziu ako modernizovať železnice.

Nadácia Zastavme korupciu podala pre expozíciu EXPO Osaka podnet na NKÚ
Financovanie slovenskej účasti na svetovej výstave EXPO 2025 v japonskej Osake môže byť predražené.