• Články
  • Internet
  • Mapy
  • Recepty
Piatok, 24.5.2024Meniny má Ela
23°Bratislava

Na Slovakiu Ring vrcholia prípravy na podujatie FIA WTCC

  • 14:36 18.04.2013
  • ORECHOVÁ POTÔŇ
Na Slovakiu Ring vrcholia prípravy na podujatie FIA WTCC

Majstrovstvá sveta cestovných automobilov FIA WTCC na Slovensku sa nezadržateľne blížia.

Pre areál Slovakia Ring predstavujú preteky jeden z vrcholov sezóny. Divákov v tomto roku čaká viacero noviniek, ktoré im spríjemnia posledný aprílový víkend.

Slovakia Ring pripravil pre všetkých divákov FIA WTCC jedinečné stanové mestečko. Tým, ktorí majú do areálu dlhú cestu alebo jednoducho nechcú cestovať dvakrát – v sobotu aj v nedeľu, dal Slovakia Ring jednoduchú možnosť ubytovania. Počas celých dvoch dní môžete mať rozložený stan a užívať si pohodu bez zbytočného cestovania.

V mestečku bude zabezpečený prístup k vode, ako aj prenosné toalety a umývadlá pre osobnú hygienu. Vstupenku do stanového mestečka získate spolu s kúpou lístkov na tribúnu E s lavicovým sedením na sobotu aj nedeľu ( 25 eur na osobu).

Obrazom: Okruh Slovakia Ring


Expresná doprava

Slovakia Ring spolu so spoločnosťou RegioJet vám prinášajú jednoduchú a najmä rýchlu cestu do areálu. Bratislavská hlavná stanica bude vypravovať vlaky do obce Orechová Potôň každú hodinu a stanica v Komárne každé dve.

V stanici Orechová Potôň bude na divákov čakať bezplatná kyvadlová doprava priamo do areálu. Všetkých cestujúcich vlakom čaká okrem pohodlnej a rýchlej dopravy aj jedinečná zľava 10 percent z ceny vstupenky kúpenej priamo na mieste.

Pre návštevníkov, ktorí sa predsa len rozhodnú prísť do areálu na vlastnom aute, bude pripravené rozšírené parkovisko. Oproti minulému roku je kapacita parkoviska zväčšená takmer na dvojnásobok.
Kam si kúpiť lístok pre nezabudnuteľný zážitok?

Všetci zanietení fanúšikovia mieria na krytú tribúnu A v blízkosti štartového roštu a s výhľadom na boxovú uličku. Tu zažijete poriadnu dávku adrenalínu zo zvuku štartujúcich motorov.

Montované tribúny B a C taktiež lemujú štartovú a cieľovú rovinku, ktorá predstavuje najrýchlejší bod na trati. Ide o najväčšie tribúny v areáli s pravou atmosférou pretekov. Tribúny B a C ležia pred prvou zákrutou, kde pretekári majú výbornú možnosť predbiehať. V prvej zákrute sa vždy niečo deje.

Hneď za nimi je prírodná tribúna D, z ktorej vidieť okrem prvej zákruty aj tretí horizont a desiatu zákrutu. Tiež je to skvelé miesto na predbiehanie.

Lavicová tribúna E v zadnej časti areálu poskytuje ideálny výhľad na najrýchlejšiu zákrutu na trati a nájazd na slávny druhý horizont. Okrem toho majú diváci optimálny prehľad o dianí vo vnútornom poli trate. Na prírodnej tribúne F uvidíte zjazd zo spomínaného horizontu s dramatickým brzdením do tretej zákruty.

Ak vám pri sledovaní napínavých pretekov zvykne vyhladnúť, vyberte si tribúny A alebo B. Tie sa nachádzajú v blízkosti  reštaurácie Maxim Ring Restaurant a Hotelu Ring***. Hladní či smädní neostanete ani v ostatných častiach areálu. Stánok s občerstvením nájdete pri každej tribúne.
Zdroj: WEBNOVINY
Najnovšie v kategóriiViac článkov
Automobilka Honda hlási strmý nárast zisku za uplynulý rok 2023/2024

Automobilka Honda hlási strmý nárast zisku za uplynulý rok 2023/2024

13:50 10.05.2024Auto

Japonská automobilka Honda vykázala strmý nárast zisku za uplynulý rok 2023/2024 až o 70 %, keďže predaj jej vozidiel sa zvýšil a slabý jen posilnil príjmy zo zahraničia.

Čínska automobilka BYD vykázala najslabší rast zisku od roku 2022

Čínska automobilka BYD vykázala najslabší rast zisku od roku 2022

14:35 29.04.2024Auto

Čínsky výrobca elektrických áut BYD oznámil za 1. štvrťrok tohto roka rast zisku o viac než desatinu, tempo rastu je však najslabšie od roku 2022.

V roku 2024 by sa malo na svete predať 17 miliónov elektrických áut

V roku 2024 by sa malo na svete predať 17 miliónov elektrických áut

10:47 23.04.2024Auto

Predaj elektrických áut v roku 2024 výrazne vzrastie aj napriek zložitým podmienkam na niektorých trhoch.

Tesla znížila ceny na viacerých kľúčových trhoch

Tesla znížila ceny na viacerých kľúčových trhoch

11:03 22.04.2024Auto

Americký výrobca elektrických áut počas uplynulého víkendu znížil ceny na viacerých dôležitých trhoch vrátane Číny a Nemecka.

Tesla zvažuje prepustenie 20 % pracovnej sily

Tesla zvažuje prepustenie 20 % pracovnej sily

10:57 15.04.2024Auto

Americký výrobca elektromobilov Tesla sa údajne pripravuje na prepustenie až 20 % pracovnej sily.