• Články
  • Internet
  • Mapy
  • Recepty
Streda, 27.9.2023Meniny má Cyprián
27°Bratislava

Na Slovakiu Ring vrcholia prípravy na podujatie FIA WTCC

  • 14:36 18.04.2013
  • ORECHOVÁ POTÔŇ
Na Slovakiu Ring vrcholia prípravy na podujatie FIA WTCC

Majstrovstvá sveta cestovných automobilov FIA WTCC na Slovensku sa nezadržateľne blížia.

Pre areál Slovakia Ring predstavujú preteky jeden z vrcholov sezóny. Divákov v tomto roku čaká viacero noviniek, ktoré im spríjemnia posledný aprílový víkend.

Slovakia Ring pripravil pre všetkých divákov FIA WTCC jedinečné stanové mestečko. Tým, ktorí majú do areálu dlhú cestu alebo jednoducho nechcú cestovať dvakrát – v sobotu aj v nedeľu, dal Slovakia Ring jednoduchú možnosť ubytovania. Počas celých dvoch dní môžete mať rozložený stan a užívať si pohodu bez zbytočného cestovania.

V mestečku bude zabezpečený prístup k vode, ako aj prenosné toalety a umývadlá pre osobnú hygienu. Vstupenku do stanového mestečka získate spolu s kúpou lístkov na tribúnu E s lavicovým sedením na sobotu aj nedeľu ( 25 eur na osobu).

Obrazom: Okruh Slovakia Ring


Expresná doprava

Slovakia Ring spolu so spoločnosťou RegioJet vám prinášajú jednoduchú a najmä rýchlu cestu do areálu. Bratislavská hlavná stanica bude vypravovať vlaky do obce Orechová Potôň každú hodinu a stanica v Komárne každé dve.

V stanici Orechová Potôň bude na divákov čakať bezplatná kyvadlová doprava priamo do areálu. Všetkých cestujúcich vlakom čaká okrem pohodlnej a rýchlej dopravy aj jedinečná zľava 10 percent z ceny vstupenky kúpenej priamo na mieste.

Pre návštevníkov, ktorí sa predsa len rozhodnú prísť do areálu na vlastnom aute, bude pripravené rozšírené parkovisko. Oproti minulému roku je kapacita parkoviska zväčšená takmer na dvojnásobok.
Kam si kúpiť lístok pre nezabudnuteľný zážitok?

Všetci zanietení fanúšikovia mieria na krytú tribúnu A v blízkosti štartového roštu a s výhľadom na boxovú uličku. Tu zažijete poriadnu dávku adrenalínu zo zvuku štartujúcich motorov.

Montované tribúny B a C taktiež lemujú štartovú a cieľovú rovinku, ktorá predstavuje najrýchlejší bod na trati. Ide o najväčšie tribúny v areáli s pravou atmosférou pretekov. Tribúny B a C ležia pred prvou zákrutou, kde pretekári majú výbornú možnosť predbiehať. V prvej zákrute sa vždy niečo deje.

Hneď za nimi je prírodná tribúna D, z ktorej vidieť okrem prvej zákruty aj tretí horizont a desiatu zákrutu. Tiež je to skvelé miesto na predbiehanie.

Lavicová tribúna E v zadnej časti areálu poskytuje ideálny výhľad na najrýchlejšiu zákrutu na trati a nájazd na slávny druhý horizont. Okrem toho majú diváci optimálny prehľad o dianí vo vnútornom poli trate. Na prírodnej tribúne F uvidíte zjazd zo spomínaného horizontu s dramatickým brzdením do tretej zákruty.

Ak vám pri sledovaní napínavých pretekov zvykne vyhladnúť, vyberte si tribúny A alebo B. Tie sa nachádzajú v blízkosti  reštaurácie Maxim Ring Restaurant a Hotelu Ring***. Hladní či smädní neostanete ani v ostatných častiach areálu. Stánok s občerstvením nájdete pri každej tribúne.
Zdieľať tento článok na Facebooku
Zdroj: WEBNOVINY
Najnovšie v kategóriiViac článkov
Všetky nové modely Nissan prichádzajúce do Európy budú plne elektrické

Všetky nové modely Nissan prichádzajúce do Európy budú plne elektrické

15:28 25.09.2023Auto

Japonský výrobca áut Nissan v pondelok uviedol, že odteraz budú všetky nové modely, ktoré uvedie na trh v Európe, plne elektrické.

Predaj elektrických áut v Nemecku v auguste výrazne vzrástol

Predaj elektrických áut v Nemecku v auguste výrazne vzrástol

10:40 06.09.2023Auto

Podiel čisto elektrických vozidiel v Nemecku v auguste vzrástol a ich podiel na počte nových zaregistrovaných áut dosiahol druhú najvyššiu úroveň v histórii mesačných údajov.

Regulačné úrady v USA preverujú ďalšie bezpečnostné problémy Tesly

Regulačné úrady v USA preverujú ďalšie bezpečnostné problémy Tesly

19:20 01.08.2023Auto

Regulačné úrady v USA začali ďalšie vyšetrovanie bezpečnostných problémov automobilov Tesla.

Bývalý šéf Audi sa priznal k podvodom v emisnej kauze

Bývalý šéf Audi sa priznal k podvodom v emisnej kauze

11:17 16.05.2023Auto

Bývalý šéf automobilky Audi Rupert Stadler v utorok priznal vinu v emisnom škandále výmenou za podmienečný trest a pokutu vo výške 1,1 milióna eur.

Toyota vyrobila v novembri rekordný počet áut

Toyota vyrobila v novembri rekordný počet áut

11:46 26.12.2022Auto

Produkcia japonskej automobilky Toyota v domácich závodoch klesla v novembri o viac než 3 %, zahraničné závody však výrobu zvýšili a celkovú produkciu dostali na nový rekord.