• Články
  • Internet
  • Mapy
  • Recepty
Streda, 14.5.2025Meniny má Bonifác
14°Bratislava

Libéria plánuje po ústupe eboly zrušiť zákaz vychádzania

  • 12:19 21.02.2015
  • ABIDJAN
Libéria plánuje po ústupe eboly zrušiť zákaz vychádzania

Po ústupe epidémie eboly plánuje Libéria zrušiť zákaz nočného vychádzania zavedený pred šiestimi mesiacmi a opäť otvoriť hranice. V piatok to oznámila prezidentka krajiny Ellen Johnsonová Sirleafová.

Odporúčame:

Obama sa stretne s hlavou Libérie, hovoriť budú o ebole


Libéria bola jedným z epicentier epidémie, ktorá zabila v západnej Afrike viac než 9 000 ľudí, počet nových prípadov sa však už v uplynulých mesiacoch výrazne znížil. Tento týždeň začali otvárať svoje brány aj školy, čo je ďalším znakom, že život v Libérii sa vracia do normálu. Zákaz nočného vychádzania prestane platiť v nedeľu, pre otvorenie hraníc zatiaľ termín nestanovili.

K trom africkým štátom najviac zasiahnutým ebolou okrem Libérie patrili aj Guinea a Sierra Leone. Viaceré okolité štáty s nimi uzavreli hranice, zrušili lety a zakázali tam svojim občanom cestovať. Svetová zdravotnícka organizácia však varovala, že tieto kroky môžu spôsobiť viac škody ako úžitku.
Zdroj: WEBNOVINY
Najnovšie v kategóriiViac článkov
Jermak: Ak Putin do Istanbulu nepríde, znamená to, že Moskva nechce mier

Jermak: Ak Putin do Istanbulu nepríde, znamená to, že Moskva nechce mier

DNES - 22:22Zahraničné

Šéf kancelárie ukrajinského prezidenta Andrij Jermak očakáva, že sa ruský prezident Vladimir Putin vo štvrtok zúčastní na rokovaniach v Istanbule.

Ruská stíhačka narušila estónsky vzdušný priestor

Ruská stíhačka narušila estónsky vzdušný priestor

DNES - 22:20Zahraničné

Estónska armáda v stredu uviedla, že ruská stíhačka narušila vzdušný priestor tejto pobaltskej krajiny, ktorá je členom EÚ i NATO.

Zelenskyj: Ukrajina je pripravená na akýkoľvek formát rokovaní s Ruskom

Zelenskyj: Ukrajina je pripravená na akýkoľvek formát rokovaní s Ruskom

DNES - 21:25Zahraničné

Povedal to v stredu ukrajinský prezident Volodymyr Zelenskyj.