Jarná únava? Poradíme vám, ako sa jej zbaviť
Mnohí z nás to poznajú. Vonku je krásne, slnečné lúče hrejú, ale nám sa akosi nič nechce robiť. A väčšinou si to spájame s dvoma slovami - jarná únava.
Prezradíme vám zopár tipov ako pocity únavy zahnať.
Detoxikujte telo
Zima je ako stvorená na to, aby sa v našom tele nahromadilo množstvo škodlivých látok. Preto je práve teraz čas na detoxikáciu. Posilnime si pečeň, ktorá je pri detoxikácii organizmu veľmi dôležitá. Tu sa výborne hodí bylina Pestrec mariánsky. Je dostupný v lekárňach. Táto bylina je jednou z najlepšie overených prírodných liečiv pri chorobách pečene, ale aj pri ich celkovej regenerácii. Jej účinnou látkou je silymarin, ktorý pomáha k celkovej očiste tela.
Dôležité vitamíny C a B
Netreba zabúdať na vitamíny. Samozrejme, že najlepšou formou je príjem vitamínov vo forme ovocia či zeleniny. Spomenieme napríklad kapustu, brokolicu alebo šípky. Netreba však zabúdať ani na vitamíny skupiny B. Tie nájdeme napríklad v mlieku, lušteninách, zelenine atď.
Pohyb a tekutiny
Pohyb je pre naše telo veľmi dôležitý. Či už to bude dlhšia prechádzka alebo beh naše telo to "ocení". Pri pohybe sa totiž vylučuje hormón serotonín, ktorý odbúrava stres, zlú náladu alebo pocity úzkosti. Preto neváhajte, počasie v posledných dňoch je priam ako stvorené na prechádzku. Nezabúdajte však na dostatočný príjem tekutín. Počas dňa treba vypiť minimálne dva litre vody.
Vitamín D je potrebný
Tento vitamín sa tvorí v našej koži pri slnečnom žiarení. Najviac sa ho vytvorí počas jarných a letných mesiacov. Práve teraz je ten čas, kedy treba tento vitamín načerpať. Počas zimy ľudské telo čerpá vitamín D zo zásob, ktoré si počas jari a leta nazbieralo. Imunitný systém a správna činnosť svalov a kostí nám za to iste poďakujú. V prípade ak pociťujeme nedostatok vitamínu D, dá sa nájsť aj v rybách. Ako poslednú variantu jeho doplnenia pokladáme v doplnkoch stravy.
Koenzým Q10
Látku Koenzým Q10 si naše telo dokáže produkovať aj samotné. No postupom rokov je jeho produkcia čoraz nižšia. Táto látka je dôležitá napríklad pri regenerácii plete, zvyšovaní účinkov vitamínov C a E, pomáha pri alergiách, ale aj pri chronickej únave. V prírode sa vyskytuje vo všeobecnosti v morských produktoch, v hovädzom mäse, olivovom oleji. Nájdeme ho však aj v zelenine najmä v brokolici.
Žena varuje pred málo známym príznakom rakoviny krvi. Toto sa jej stalo, keď vypila alkohol
Prípadov rakoviny krvi medzi mladými je stále viac.
Otázka, ktorá preverí vaše zdravie: Zistite, či nemáte skrytý autizmus
Lekári v rámci hodnotenia autistických prejavov u dospelých používajú aj jednoduché matematické úlohy. Táto vám pomôže zistiť, či máte skrytý autizmus.
Ako dlho vám trvá, kým zaspíte, a čo to hovorí o vašom zdraví?
Darí sa vám zaspať hneď po zavretí očí, alebo v posteli najprv hodnú chvíľu premýšľate o živote? Zistite, čo to prezrádza o vašom zdraví.
Čo spôsobuje koktanie? Mužov táto vada postihuje omnoho častejšie
O pôvode koktavosti sa vie len veľmi málo, ale existuje niekoľko možných vysvetlení.
Výživový poradca: Toto sa stane, ak zapijete ibuprofen kolou
Odborník na výživu upozorňuje na časté chyby súvisiace s nesprávnym užívaním liekov.