Katolíckeho kňaza odsúdili za pedofíliu. Mal sex s malými chlapcami
- 14:59 06.02.2015
- Krefeld

Jedným zo zneužívaných detí bol dokonca kňazov krstný syn.
(Ilustračné foto) Katolíckeho kňaza v nemeckom meste Krefeld odsúdili na šesť rokov väzenia za sexuálne zneužívanie detí v 25 prípadoch. Informovala o tom tlačová agentúra DPA s odvolaním sa na dnešné oznámenie okresného súdu.
Kňaz (56), ktorého meno nezverejnili s ohľadom na zachovanie súkromia, sexuálne zneužil svojho krstného syna a chlapcovho brata pri desiatkach príležitostí. Súd uznal dôkazy v 25 takýchto prípadoch.
Šesťročný verdikt sudcu dĺžkou prekračuje trest päť a pol roka väzenia, ktorý pôvodne žiadali prokurátori.

Pápež Lev XIV. odslúžil ďakovnú omšu v Sixtínskej kaplnke, skončila sa potleskom
Pápež Lev XIV odslúžil v piatok v Sixtínskej kaplnke v Apoštolskom paláci vo Vatikáne za účasti kardinálov-voliteľov svoju prvú pápežskú - ďakovnú - omšu.

Merz pohrozil Rusku sankciami, ak nebude spolupracovať v mierovom úsilí
Nemecko nebude váhať s uvalením ďalších sankcií na Rusko, ak nebude spolupracovať pri snahe dosiahnuť mier, vyhlásil v piatok nový spolkový kancelár Friedrich Merz.

Putin sa v Moskve pozdravil s generálmi z KĽDR, Kim navštívil ruskú ambasádu
Putin sa po skončení vojenskej prehliadky pri príležitosti 80. výročia víťazstva v druhej svetovej vojne na Červenom námestí v Moskve osobitne pozdravil s delegáciou zo Severnej Kórey.

Tusk a Macron podpíšu zmluvu o vojenskej pomoci v prípade ohrozenia
Poľský premiér informoval, že zmluva, ktorú podpíše v priebehu dňa s francúzskym prezidentom, obsahuje okrem iného obojstranný záväzok vojenskej pomoci v prípade bezpečnostného ohrozenia.

Orbán: Od nového pápeža neočakávam veľké zmeny; svet potrebuje duchovných vodcov
Predseda maďarskej vlády Viktor Orbán si nemyslí, že nový pápež Lev XIV. je Severoameričan, pretože - ak to podľa vlastných slov správne pochopil - pochádza z Peru.