Boje o donecké letisko pokračujú, hlásia obete aj zranených
- 14:30 19.01.2015
- DONECK

Proruskí povstalci v pondelok vyhlásili, že letisko majú opäť pod kontrolou, to isté však v nedeľu večer tvrdila ukrajinská armáda.
Boje o letisko vo východoukrajinskom meste Doneck v pondelok pokračujú, pričom ukrajinská armáda hlási najmenej troch mŕtvych a 66 zranených vojakov za posledných 24 hodín.
Všetko o napätej situácii na Ukrajine sa dočítate ----> TU.
Proruskí povstalci v pondelok vyhlásili, že letisko majú opäť pod kontrolou, to isté však v nedeľu večer tvrdila ukrajinská armáda. Hovorca armády Andrij Lysenko povedal, že separatisti pokračujú v ostreľovaní vládnych pozícií. "Letiska sa nevzdáme," vyhlásil s tým, že donecké letisko môže byť odrazovým mostíkom na ďalšie povstalecké ofenzívy proti vláde.
Odporúčame:
Ukrajinský prezident odmietol Putinov mier, tvrdí Rusko
Ukrajinská armáda znovu získala letisko v Donecku
Separatisti dobyli donecké letisko, Kyjev povoláva vojakov
Obyvatelia Ukrajiny smútia za obeťami ruských separatistov
"Všetky pokusy ukrajinskej armády dostať letisko pod kontrolu zlyhali," vyhlásil v pondelok povstalecký líder Alexander Zacharčenko. Vládu obvinil, že oblasť intenzívne ostreľovala ťažkými zbraňami. Výsledkom je, že letisko je takmer zrovnané zo zemou. Donecké letisko, ktorého terminál bol v rukách vládnych síl a ostatné časti pod kontrolou povstalcov, je dejiskom prudkých bojov už od mája minulého roku.

Tragická smrť známej speváčky: Preslávil ju hit z 90. rokov
Speváčka zomrela pri požiari domu.

Trump chce v USA oslavy výročí konca oboch svetových vojen, tieto dni premenuje
Americký prezident Donald Trump chce v USA zaviesť oslavy konca oboch svetových vojen.

Auto v centre mesta vrazilo do skupiny ľudí, z miesta hlásia zranených
Vodiča na mieste zadržali.

Irán po varovaniach od Trumpa tvrdí, že americké sankcie nezmenia jeho politiku
Iránske ministerstvo zahraničných vecí v piatok uviedlo, že sankcie na obchodných partnerov Teheránu zo strany Spojených štátov neovplyvnia politiku Iránu.

Metsolová: Slobodné médiá sú štítom demokracie, EP ich bude vždy brániť
Predstavitelia Európskeho parlamentu pri príležitosti sobotného Svetového dňa slobody tlače zdôraznili nevyhnutnosť nezávislej žurnalistiky pre fungovanie demokracie.